5/5 - (1 امتیاز)
russia universities-0۱ (3)

صفر تا صد تحصیل در روسیه

کشور روسیه  از جمله کشور هایی است که  به  دلیل برخورداری از دانشگاه های توسعه یافته  در میان جدول رتبه بندی جهانی قرار دارد و در این لیست رتبه های جهانی بسیار خوبی را به خود تعلق داده است ، این کشور بطور صعودی ، بر کیفیت دانشگاه های خود می افزاید و با برنامه های متعدد و هدفمند همچنان در توسعه کیفیت دانشگاه های خود تلاش می کند تا بروز ترین شرایط را در حین بهترین تحصیل فراهم کند و دانشگاه های برتر خود را به رتبه های زیر 100 ، در لیست دانشگاه های برتر جهان برساند.

انچه دراین مقاله خواهید خواند

امکان تحصیل در دانشگاه ها بدون مدرک زبان و آزمون ورودی

یکی از مواردی که تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه را پرطرفدار ساخنه است، عدم نیاز به آزمون ورودی و مدرک زبان است . با اینکه دانشگاه های کشور روسیه  دارای رتبه بندی جهانی بسیار خوبی هستند اما این کشور برای تحصیل در دانشگاه های خود ، هیچ آزمون ورودی تعیین نکرده است؛ همین مورد دلیل خوبی برای جذب دانشجویان به دانشگاه های این کشور شده است.

به راحتی آب خوردن در روسیه تحصیل کنید

اگر جزو افرادی هستید که زبان و آزمون های ورودی،جزو محدودیت های شما برای تحصیل در خارج است،کشور روسیه بهترین مورد از نظر تحصیل برای شماست زیرا دانشجویان متقاضی دانشگاه های روسیه برای تحصیل در این دانشگاه ها نیازی به آزمون های ورودی سخت و زمان بر ندارند و علاوه بر آن خبری از دغدغه اصلی مدرک زبان نیز، نیست و شما در زمان تحصیل در دانشگاه های این کشور، یادگیری زبان را نیزطی می کنید .

تحصیل ارزان در روسیه

دست یابی به تحصیلات برتربا شهریه های کم علاوه بر موارد ذکر شده، دلیل دیگری که دانشجویان متقاضی را به این کشور جذب می کند، کم هزینه بودن دانشگاه های کشور روسیه است.

پرداخت شهریه های دانشگاه ها از موارد است که جزو معیارهای اصلی دانشجویان برای تحصیل است؛ کشور روسیه از جمله کشورهای کم هزینه برای تحصیل و زندگی است. بااینکه بسته به شهر،رشته و مقطع ، هزینه ها متفاوت است اما بطورکلی روسیه به عنوان کشوری کم هزینه شناخته می شود.

مزایا تحصیل در روسیه

کشور روسیه که روند ساده ای برای پذیرش در تحصیل دانشگاه های خود دارد وهزینه های تحصیلی کمی را برای دانشجویان مهیا کرده است ، جزو کشور هایی است که دانشگاه های آن مورد تایید کشور ایران است.

یعنی شما بعد از تحصیل در دانشگاه های این کشور که جزو دانشگاه هایی با رتبه های برتر جهانی هستند، می توانید به ایران بازگردید و با مدرک اخذ شده از  کشور روسیه، در بهترین شرایط به کار دلخواه خود در ایران دست یابید.

20 دانشگاه در روسیه در سال جدید جزو 500 دانشگاه برتر در رتبه بندی جهانی بوداند.

بطور کلی طبق آخرین رده بندی QS، در بین دانشگاه های برتر جهانی، 17 دانشگاه روسیه با رتبه های زیر 500 قرار دارند که در ادامه به معرفی برخی از این دانشگاه ها می پردازیم.

  • دانشگاه لومونسوف مسکو ( با رتبه 75 جهانی و رتبه 1 کشوری )
  • دانشگاه پلی تکنیک بومن مسکو ( با رتبه 230 جهانی و رتبه 2 کشوری )
  • دانشگاه نووسیبیرسک ( با رتبه 260 جهانی و رتبه 3 کشوری )
  • دانشگاه ایالتی تومسک ( با رتبه 264 جهانی و رتبه 4 کشوری )
  • موسسه فیزیک و تکنولوژی مسکو ( با رتبه 267 جهانی و رتبه 5 کشوری )
  • دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ ( با رتبه جهانی 270 و رتبه 6 کشوری )
  • دانشگاه RUDEN ( با رتبه 295 جهانی و رتبه 7 کشوری )
  • دانشگاه HSE ( با رتبه 308 جهانی و رتبه 8 کشوری )
  • دانشگاه تحقیقات ملی هسته ای ( با رتبه 308 جهانی و رتبه 9 کشوری )
  • دانشگاه فدرال کازان ( با رتبه 322 جهانی و رتبه 10 کشوری )

برترین دانشگاه روسیه لومونسف موسکو0

این دانشگاه که رتبه 1 کشوری را کسب کرده است به عنوان برترین دانشگاه در  این کشور شناخته می شود. دانشگاه لومونسیف موسکو، اولین و قدیمی ترین دانشگاه در کشور روسیه است.

این دانشگاه ، از دانشکده های متفاوت و متعددی چون دانشکده مکانیک و ریاضی، جغرافیا، زمین شناسی، هنرهای اجرایی و هنرهای زیبایی و … تشکیل شده است.

تئاتر،موزه، کتابخانه، استخرشنا، بانک، آرایشگاه، اداره پست وایستگاه پلیس،قسمت های دیگر تشکیل دهنده این دانشگاه هستند.

این دانشگاه که بعنوان زیباترین و با عظمت ترین دانشگاه جهان از لحاظ معماری شناخته می شود به دلیل دارا بودن از تحصیلات آموزشی و امکانات پیشرفته، سالانه دانشجویان زیادی را در سرتا سر دنیا به خود جذب می کند.

سوالات متداول

تحصیل در روسیه چه مزایایی دارد؟

تحصیل در روسیه به دو زبان ترکی و انگلیسی صورت می‌گیرد. علاوه‌بر آن دانشگاه‌های آن از رنکینگ جهانی بالایی برخوردارند. هزینه تحصیل و زندگی در روسیه نیز معقول است.

دوره پادفک چیست؟

چون تحصیل در روسیه اغلب به زبان روسی است، یک دوره‌ای بنام پادفک برای یادگیری زبان روسی و گذراندن دروس پایه، هر سال برای متقاضیان جدید برگزار می‌شود.