5/5 - (1 امتیاز)
دانشگاه های ایتالیا

معرفی دانشگاه های ایتالیا ( مدارک لازم هزینه ها )

ایتالیا کشوری که امروزه به شهرت بسیار زیادی در بین دانشجویان بین الملی دست یافته است و دارای معروفیت بسیاری در این بین است، این کشور به دلیل ارائه بورسیه های متعدد و مختلف سالانه تعداد زیادی دانشجو به خود جذب می کند ؛ نقطه ی قابل توجه این است که کشور ایتالیا در کنار بورسیه های ارشد و دکترا در مقطع کارشناسی نیز، بورسیه هایی ارائه می کند که همین مورد باعث برتر شدن این کشور در کنار کشور های دیگر می شود .

مزایای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

تحصیل در ایتالیا مزایای بسیار زیادی دارد که هر دانشجویی را مشتاق به ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می کند.

حل شدن دغدغه ی شهریه ها

موردی که در نظر دانشجویان از اهمیت بسیاری برخوردار است و جزو دغدغه های اصلی تحصیل در خارج برای متقاضیان است پرداخت شهریه های دانشگاه ها است ، امروزه که کشورهای مختلف به هزینه ی تحصیل در دانشگاه ها روز به روز می افزایند ، کشور ایتالیا راه پر مشقت را برای دانشجویان ساده و هموار کرده است و شهریه دانشگاه های مختلف خود را به حداقل رسانده است تا دانشجویان با خیال راحت به بهترین تحصیل ها دست یابند.

زندگی در این کشور در مقایسه  با سایر مقصدهای تحصیلی، مقرون به صرفه تر است ؛ این کشور که به عنوان کشوری کم هزینه برای تحصیل در اروپا شناخته میشود با ارائه دادن بورسیه های متنوع از جمله  بورسیه استانی کشور ایتالیا ، زندگی و تحصیل در ایتالیا را برای دانشجویان با هزینه های کم هموارکرده است.

شما با دستیابی به این بورسیه ها میتوانید در کنار تحصیل دردانشگاه های معتبر با دروس پیشرفته ، زندگی عالی دلخواه خود را با هزینه های بسیار کم بگذرانید.

معتبربودن مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های ایتالیا

شاید در نگاه اول فکر کنید که مدارک اخذ شده از این کشور به دلیل ارائه دادن بورسیه های مختلف دارای اعتبار آنچنانی نیست ، اما این طرز فکر کاملا اشتباه است زیرا کشور ایتالیا دارای 14 دانشگاه با رنکینگ زیر 500 در رتبه ی جهانی QS است ؛

علاوه بر این دانشگاه ها ،27 دانشگاه دیگر این کشور نیز جایگاه هایی در بین رتبه های جهانی 500 تا 1000 را از آن خود کرده اند ،این کشور که در مدت زمان اخیر جزو محبوب ترین مقصدهای تحصیلی قرار گرفته است سالانه متقاضیان زیادی را در رشته های مختلف به خصوص هنر، پزشکی و معماری به خود جذب می کند .

ایتالیا تنها کشوری است که شما با تحصیل در دانشگاه های آن، علاوه بر زندگی در کشور حوزه ی شینگن، به شهریه ی رایگان در کنار معتبر بودن بین الملی مدرک اخذ شده از دانشگاه های آن و زندگی امن و عالی با هزینه های کم ، دست میابید .

دلایلی که متقاضیان دانشگاه های این کشور را بیشتر میکند:

مورد دیگری که تحصیل در دانشگاه های این کشور را چشمگیرتر می کند این است که شما با تحصیل در دانشگاه های برتر کشور ایتالیا به زبان انگلیسی ، میتوانید رزومه تحصیلی خود را قوی کنید و از این کشور چون پلی برای دستیابی به تحصیل در سایر کشورها چون امریکا ،کانادا و… دست یابید.

معرفی دانشگاه های برتر کشور ایتالیا

برجسته ترین دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تنکیک میلان به عنوان یکی ازبرجسته ترین دانشگاه های دنیا دررشته مهندسی  ( مانند مهندسی ، معماری وطراحی صنعتی و… )شناخته می شود و عنوان موسسه پژوهشی برجسته در سرتاسر دنیا را از آن خود کرده است.

این دانشگاه که دارای شهرت جهانی است به عنوان یکی از محبوب ترین دانشگاه های ایتالیا ، سالانه دانشجویان زیادی را از سرتا سر دنیا به خود جذب می کند.

عضو بودن دانشگاه پلی تکنیک میلان در بین اتحادیه IDEA  ( یک اتحاد  استراتژیک دربین 5 فناوری برتر اروپا )  موردی است که باعث محبوبیت وشهرت زیاد این دانشگاه شده است.

اعتباری بالای دانشگاه پلی تکنیک میلان

بسیاری از رشته های دانشگاه پلی تکنیک میلان به زبان انگلیسی ارائه می شوند وهمین دلیل باعث می شود که مهاجرت دانشجویان متقاضی برای تحصیل دراین دانشگاه به این کشور افزایش یابد ،  بطوری که نزدیک به  4000  از  40.000  دانشجوی این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

اخذ مدرک از دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشجویانی که مدرک خود را از این دانشگاه اخذ کرده اند به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند ( حتی درحین تحصیل ) زیرا این دانشگاه درنظر شرکت های بزرگ از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.
مشاوره میخوام

سوالات متداول

آیا می‌توان به‌صورت رایگان در ایتالیا تحصیل کرد؟

بله. دانشجویان خارجی می‌توانند با اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های ایتالیا، به‌صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

آیا اجازه کار حین تحصیل در ایتالیا وجود دارد؟

بله. دانشجویان خارجی اجازه ۲۰ ساعت کار را در هفته دارند، در صورتیکه مدارکی را به اداره پست تحویل دهند.