5/5 - (1 امتیاز)

صفر تا صد تحصیل در هند

کشور هند مانند اکثر کشور های دیگر، در مدت زمان اخیر دست خوش تغییراتی گشته است و همین تغییرات باعث شده که این کشور به صورت صعودی و سریع، نام خود را در بین کشور های پیشرو در زمینه ی آموزشی و تحصیلی ثبت کند.

این کشور که دومین کشور پرجمعیت در جهان است به عنوان بزرگترین دستگاه آموزش عالی بعد از چین در دنیا شناخته می شود و با همین پیشرفت های سریع خود توانسته است سیستم تحصیلی دانشگاه های خود را با سیستم آموزشی انگلستان ،منطبق سازد.

اگر شما جزو متقاضیانی هستید که به دلایل مختلف نمی توانید در کشورهای اروپایی و آمریکا و.. تحصیل کنید ، کشور هند برای شما گزینه مناسبی است زیرا این کشور با دارا بودن از آموزش های گسترده تحصیلی در مقاطع مختلف ( از کارشناسی گرفته تا تحصیلات تکمیلی بالاتر) بستر بسیار مناسبی را برای تحصیل دانشجویان ارائه کرده است.

امکان تحصیل در دانشگاه های هند

کشور هند دارای دانشگاه ها و موسسه های آموزشی متعدد با کیفیت تحصیلی عالی است که از نظر سیستم آموزشی رتبه دوم را در رده بندی جهانی ازآن خود کرده است که این رتبه از نظر علم و آموزش در دنیا، جایگاه چشمگیری است.

مزایای تحصیل در دانشگاه های هند

اگر مشتاق تحصیل در دانشگاه های پیشرفته هستید اما نمی خواهید از قاره خودمان خارج شوید ، هند جزو گزینه های عالی برای شماست ؛ این کشور در قاره  آسیا جزو کشورهایی است که دارای سیستم آموزشی عالی است و در رتبه بندی قدرت سیستم آموزشی عالی QS ، رتبه 26 جهانی در سال 2018 را به خود اختصاص داد.

هند دارای 23 دانشگاه برتر است که اکثر این دانشگاه ها بهترین تحصیلات را در زمینه رشته های فناوری و مهندسی ارائه می کنند. ( این رشته ها زیر نظر موسسه هند ( IISC ) بنگور و موسسات معتبر فناوری هند ( IIT ) فعالیت می کنند. )

این کشور در قاره آسیا جزو کشورهایی است که دارای تنوع در زمینه تحصیلات و آموزش است، شما می توانید مطابق با رشته تحصیلی خود در یکی از هزاران دانشگاه یا کالج های هند تحصیل کنید.

خبر خوب

اگر شما علاقمند به تحصیل در دانشگاه های کشور هند هستید اما نگران آینده کاری خود در کشور ایران هستید خبری خوب برای شما داریم !

انواع دانشگاه جهت تحصیل در هندوستان

55 دانشگاه در هند، مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری هستند؛ 

 

اگر شما در رشته های نظیر فناوری ، مدیریت ، کشاورزی ، صنایع غذایی ، بیوتکنولوژی ، اقتصاد و علوم مهندسی تحصیل می کنید با خیال راحت می توانید در این دانشگاه ها تحصیل کنید و بعد از اخذ مدرک خود ، در کشور ایران مشغول به کار شوید. علاوه بر این 55 دانشگاه ، 215 دانشگاه دولتی در هند وجود دارد که در زمینه تحقیقات علمی و مهندسی ، مشغول آموزش هستند .

 رشته IT در این کشور نیز مانند سایر کشورها دارای ألویت خاصی است و موسسات مشهور و پیشرفته ی هند که در سرتاسر جهان معتبر هستند به آموزش این رشته می پردازند ؛ شما می توانید از مدرک اخذ شده معتبر رشته  IT در کشورهای بین المللی استفاده کنید و در کشور های دیگر به ادامه تحصیل خود بپردازید یا وارد بازار کار شوید .

مزیت های تحصیل در کشور هند

مزیتی دیگر در کشور هند، تدریس به زبان انگلیسی است . متقاضیان علاقمند به تحصیل در کشور هند مجبور به یادگیری زبان این کشور نیستند و می توانند در اکثر دانشگاه های معتبر کشور هند به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل خود بپردازند.

اگر در دانشگاه هایی تحصیل می کنید که نیاز به زبان هندی است ، جای نگرانی نیست . زیرا این دانشگاه ها، دوره آموزشی زبان های محلی خود را نیز برای شما برگزار می کنند.

اگر رشته تحصیلی شما مرتبط با زمینه های علمی و فنی و مدیریت است می توانید خیالتان را از زبان راحت کنید زیرا کلاس های این رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

هزینه های تحصیلی در هند

زندگی دانشجویی در هند در مقابل کشورهای اروپایی و ایالات متحده ، به صرفه تر است و دانشجویان می توانند با هزینه های کمتری به زندگی و تحصیل در این کشور بپردازند زیرا هزینه زندگی در هند 66.85 % کمتر از ایالات متحده است.

اگر شما می خواهید به پذیرش این دانشگاه ها دست یابید می توانید از طریق وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود قبل از شروع دوره ها در مقطع های لیسانس و فوق لیسانس اقدام کنید و به ویزاهای 5 ساله یا بیشتر ( مرتبط با زمان تحصیل خود ) دست یابید.

معرفی دانشگاه های هند

در ادامه به معرفی دانشگاه های هند می پردازیم :

  • موسسه فناوری بمبئی
  • موسسه فناوری چنای هند
  • موسسه فناوری کامپورهند
  • دانشگاه دهلی
  • موسسه فناوری دهلی هند
  • دانشگاه آنا
  • موسسه فناوری کاراگپورهند
  • دانشگاه مانیپال
  • انیستیتو تکنولوژی هند رورکی
  • موسسه ملی فناوری رورکلا

 

موسسه فناوری بمبئی

این دانشگاه در زمینه تحقیق و پژوهش در زمینه مهندسی در سر تا سر دنیا مشهور است اولین موسسه ای بود که در کشور هند با کمک مالی بین المللی از سمت یونسکو ایجاد شد و بعد ها با پیشرفت های روزافزون خود توانست به عنوان موسسه ملی مهم در این کشور شناخته شود و عنوان دومین موسسه فناوری را در کشور هند به خود تعلق دهد.

سوالات متداول

آیا پس از فارغ‌التحصیلی می‌توان در هند اقامت کرد؟

بله. پس از اتمام تحصیل می‌توانید با پیدا کردن یک شغل مناسب، در هند اقامت کنید.

آیا شرط معدل در پذیرش دانشگاه‌های هند لازم است؟

خیر. فقط باید در دروس اصلی و پایه رشته تحصیلی خود، نمره بالای ۱۰ را کسب کرده باشید.