5/5 - (4 امتیاز)

آزمون زبان روسی ترفل TORFL

آزمون TORFL، آزمون بین المللی تورفل معرفی منابع و نحوه ثبت نام، آزمون  TORFL یک آزمون جهانی است که برای سنجش میزان تسلط و توانایی فرد در زبان روسی مورد استفاده قرار می­گیرد. مدرک این آزمون در سازمان­ها و کشور­های مختلفی مورد تایید است و هر شخص می­تواند برای اهداف مختلفی که در راستای اثبات تسلط بر زبان روسی است، در این آزمون شرکت کند.

زبان روسی، زبان رسمی کشور­هایی مانند روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان، اوکراین و… است. اخذ مدرک این آزمون برای کار و یا تحصیل می­تواند بسیار مفید باشد.

در ادامه در سایت تحصیل در خارج، جزئیات کاملی از آزمونTORFL  ، نحوه برگزاری و دریافت نتیجه مناسب از آن را ارائه خواهیم داد.

معرفی آزمون TORFL

آزمون TORFL مخفف عبارت Test of Russian as a Foreign Language “” است که در پنج بخش نوشتار، شنیدار، صحبت کردن، گرامر و لغت­ ارائه می­شود. نتایج این آزمون در 6 سطح مختلف B1،B2 ،C1 ،C2 ، A1، A2  تقسیم می­شود.

مدرک آزمون TORFL  مورد تایید بیش از 1000 سازمان از جمله سازمان ملل است. تعداد کشورهایی که این آزمون را به رسمیت می­شناسند، عبارتند از : انگلیس، یونان، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، چین، کره، لهستان، ترکیه، سوئیس و…

سطوح آزمون TORFL

آزمون TORFL  در 6 سطح ابتدایی تا نیتیو یا شبه نیتیو  طبقه بندی می­شود. در ادامه جزئیات این طبقه بندی ارائه شده است:

 •       سطح مقدماتی(A1) : در این سطح گواهی می­شود که شخص به صورت محدود در برخی شرایط از زندگی روزمره، توانایی برقراری ارتباط را دارد.
 •       سطح پایه(A2) : در این سطح گواهی می­شود که شخص می­تواند در موقعیت­های روزمره در محیط های اجتماعی ارتباطات پایه­ای را در حد نسبتا خوبی مدیریت کند.
 •   گواهی سطح اول(B1) : در این سطح گواهی می­شود که شخص در شرایط اجتماعی، از قبیل موقعیت­های تحصیلی و زندگی روزمره می تواند به خوبی از مهارت زبان خود بهره مند شود­.
 •       گواهی سطح دوم (B2): در این سطح گواهی می­شود که شخص توانایی بالایی در استفاده از زبان روسی دارد و در شرایط اجتماعی، تحصیلی و تخصصی می تواند عملکرد دقیق و خوبی داشته باشد.
 •       گواهی سطح سوم (C1): در این سطح گواهی می­شود که شخص از سطح بالایی برای برقراری ارتباط در تمامی مباحث برخوردار است.
 •       گواهی سطح چهارم (C2):  در این سطح گواهی می­شود که شخص به اندازه یک فرد روسیه ای به زبان روسی تسلط دارد.

کاربرد سطوح آزمون TORFL

از آزمون TORFL  برای اهداف مختلفی استفاده می شود. تمامی سطوح این آزمون در شرایط مختلفی می توانند کاربردی باشند. در ادامه با جزئیات کاربرد سطوح مختلف این آزمون آشنا می شویم.

 •       سطح مقدماتی(A1) : برای ارتباط روزانه با ارتباطات و دایره لغات محدود کافی است.
 •   سطح پایه(A2) : برای استخدام و کارهای تخصصی دانش لازم را فراهم می­کند.
 •   گواهی سطح اول(B1) : برای شروع تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه­های روس زبان به این گواهی نیاز است.
 •   گواهی سطح دوم (B2): این گواهی برای تحصیل در مقاطع بالاتر، که نیاز به ارتباط مستقیم با شهروندان روس زبان­ نیست، لازم است.
 •   گواهی سطح سوم (C1): این گواهی برای تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی در رشته هایی که مرتبط با تعامل انسان هاست، نیاز خواهد بود.
 •       گواهی سطح چهارم (C2): این گواهی برای استخدام در شغل هایی همچون معلمی و روانشناسی نیاز خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون TORFL

در حالت کلی این آزمون در هفته دوم ماه مارس هر سال برگزار می­شود و در دو روز انجام می­شود. در روز اول سه بخش از بخش­ های این آزمون یعنی بخش­ های گرامر و لغت، درک مطلب و بخش شنیداری مورد سنجش قرار می گیرند و در روز دوم آزمون بخش نوشتاری و صحبت کردن انجام می­شود.

اعتبار و شرایط سنی شرکت در آزمون TORFL

برای شرکت در آزمون TORFL، هیچ محدودیت سنی ارائه نشده است. همچنین اعتبار این آزمون نامشخص است و هیچ محدودیتی برای اعتبار این آزمون در نظر گرفته نشده است.

نحوه ثبت نام در آزمون TORFL

برای ثبت نام در این آزمون در تاریخ هایی که هر ساله مشخص شده­اند، باید به دانشگاه مورد نظر خود ایمیل دهید و از این روش در این آزمون ثبت نام کنید.

هزینه شرکت در آزمون TORFL

برای شرکت در این آزمون، هزینه­ای در حدود 5700 الی 6500 روبل روسیه بسته به سطحی که شخص در آن آزمون می­دهد مشخص می­شود.

کمترین نمره قبولی در آزمون TORFL

برای قبولی در هر سطح از این آزمون، کسب حداقل 66 درصد از امتیاز هر بخش الزامی­ است. در صورت کم بودن امتیاز در هر بخش، شخص بدون توجه به امتیازات کسب شده در سایر بخش­ها مردود می­شود.

مدت زمان هر بخش آزمون TORFL

زمان برگزاری این آزمون بسته به سطح آزمون متفاوت است و زمان­بندی هر بخش بسته به سوالات فرق خواهد داشت. در ادامه با جزئیات زمان­بندی در سطوح مختلف این آزمون آشنا می شویم.

 • زمان­بندی سطح A1  در آزمون TORFL

به طور کلی مدت زمان این سطح آزمون سه ساعت و سی دقیقه است که بخش گرامر و لغت 50 دقیقه، درک­مطلب 50 دقیقه، نوشتاری 50 دقیقه، شنیداری 30 دقیقه و گفتاری نیز 30 دقیقه را به خود اختصاص می­دهد.

 •    

  زمان­بندی سطح A2  در آزمون TORFL

به طور کلی مدت زمان این سطح آزمون سه ساعت و سی دقیقه است که بخش گرامر و لغت 50 دقیقه، درک­مطلب 50 دقیقه، نوشتاری 50 دقیقه، شنیداری 35 دقیقه و گفتاری نیز 25 دقیقه را به خود اختصاص می­دهد.

 •     زمان­بندی سطح B1   در آزمون TORFL

مدت زمان این سطح آزمون سه ساعت و پنجاه دقیقه است که بخش گرامر و لغت 60 دقیقه، درک­مطلب 50 دقیقه، نوشتاری 60 دقیقه، شنیداری 35 دقیقه و گفتاری نیز 25 دقیقه را به خود اختصاص می­دهد.

 •  زمان­بندی سطح B2   در آزمون TORFL

مدت زمان این سطح آزمون چهار ساعت و سی و پنج دقیقه است که بخش گرامر و لغت 90 دقیقه، درک مطلب 60 دقیقه، نوشتاری 55 دقیقه، شنیداری 40 دقیقه و گفتاری نیز 25 دقیقه را به خود اختصاص می­دهد.

 • زمان­بندی سطحC1   در آزمون TORFL

به طور کلی مدت زمان این سطح آزمون چهار ساعت و پنجاه و پنج دقیقه است که بخش گرامر و لغت 90 دقیقه، درک­مطلب 90 دقیقه، نوشتاری 60 دقیقه، شنیداری 30 دقیقه و گفتاری نیز 25 دقیقه را به خود اختصاص می­دهد.

 • زمان­بندی سطح C2 در آزمون TORFL

به طور کلی مدت زمان این سطح آزمون چهار ساعت و سی و پنج دقیقه است که بخش گرامر و لغت 60 دقیقه، درک­مطلب 60 دقیقه، نوشتاری 80 دقیقه، شنیداری 50 دقیقه و گفتاری نیز 45 دقیقه را به خود اختصاص می­دهد.

منابع لازم برای آمادگی در آزمون TORFL

برای شرکت در آزمون TORFL معمولا از تمام منابعی که می­توان با کمک آن­ها به تقویت زبان روسی خود کمک کرد می­توان استفاده کرد، منابعی مانند: سوالات آزمون­ های گذشته، منابع یادگیری زبان روسی، کتاب‌های یادگیری زبان روسی، کتب لغت زبان روسی و…

نتیجه‌گیری

برای تحصیل در کشور روسیه و آشنایی با دانشگاه‌ها و آزمون‌های ورودی و شرایط آن، بهتر است با متخصصین و افراد باتجربه در این زمینه مشورت کنید تا بهترین عملکرد را در این راه داشته باشید.

سایت تحصیل در خارج از بهترین موسسه‌های مهاجرتی است که با مشاورین زبده خود و بررسی شرایط شما، بهترین راه‌حل را به شما ارائه می‌کنند.

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در روسیه شرکت در آزمون TORFL  ضروری است؟

خیر، در حال ­حاضر به مدرک زبان برای تحصیل در روسیه نیازی نیست و گذراندن دوره­ی پادفک برای رساندن سطح زبان به درجه مطلوب کافی است.

آیا برای کار در کشور روسیه داشتن گواهی آزمون TORFL ضروری است؟

این آزمون آزمونی برای اثبات سطح زبان روسی است و برای کار امکان تقاضا آن وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *