تحصیل در فیلیپین

5/5 - (2 امتیاز)

 

آنچه در ادامه خواهید خواند :

کامل ترین مرجع تحصیل در فیلیپین

متقاضیان جهت تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های کشور فیلیپین، ابتدا باید آموزش‌های مقدماتی را طی مدت دو سال سپری کنند و سپس با طی کردن دوره‌های بالینی، 4 سال در رشته پزشکی عمومی تحصیل کنند. متقاضیان جهت ورود به این مقطع باید در آزمون شرکت نمایند.

تحصیل رشته پزشکی در کشور فیلیپین 8 ساله است که دوره 4 ساله اول آن، مربوط به لیسانس با گروه پزشکی و دوره 4 سال دوم آن، دوره اصلی پزشکی می‌باشد.

هزینه تحصیل پزشکی برای دوره 4 ساله اول 800 الی 1500 دلار در هر ترم تحصیلی و برای  4 سال دوم بسته به دانشگاه محل تحصیل 4000 دلار در سال هزینه دارد.

در کشور فیلیپین برای رشته‌های پزشکی، 7 دانشگاه برتر وجود دارد. لازم به ذکر است دانشجویان نخبه مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، از پرداخت شهریه برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور فیلیپین معاف هستند.

دانشگاه فیلیپین کمک هزینه بیش از 86 درصدی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. تحصیل در کشور فیلیپین بسیار مقرون‌به‌صرفه است. پروسه اخذ ویزای تحصیلی برای کشور فیلیپین حدود 4 ماه طول می‌کشد.

بر اساس جدیدترین نظام بورسیه تحصیلی اعلام شده، کمک هزینه ارائه شده توسط کشور فیلیپین برای سال 2019-2020 برخی فعالیت‌های تحقیقاتی را نیز پوشش می‌دهد.

به صورتی که افراد در حال تحصیل در رشته‌های پزشکی و رشته‌های وابسته به آزمایشگاه، اگر قصد انجام روال‌های پژوهشی داشته باشند، می‌توانند سمت دستیار تحقیق را در نظر داشته باشند.

دستیار تحصیل که با عنوان RA نمایش داده می‌شود، شخصی است که در نوشتن مقاله و کتاب گزارش به استاد مشغول به تحقیق در آزمایشگاه کمک می‌کند.

یکی از بهترین‌ دانشگاه‌های دولتی کشور فیلیپین، دانشگاه دیلیمان است که رتبه 401 الی 410 جهانی را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه رتبه 75 آسیایی را نیز کسب کرده است و به‌طور‌کلی به‌عنوان بهترین دانشگاه از نظر ادبیات و فرهنگ شناخته می‌شود.

دانشگاه مانیلا نیز یک دانشگاه تحقیقاتی است که در رتبه 501 الی 550 جهانی قرار دارد. همچنین رتبه 114 آسیایی را به خود اختصاص داده است.  این دانشگاه که دارای 4 محوطه زیبا است در فهرست 200 دانشگاه برتر انگلیسی زبان قرار دارد.

در ادامه با سایت تحصیل در خارج همراه ما باشید تا اطلاعات جامعی درباره تحصیل در فیلیپین در اختیار شما قرار دهیم.

نظام آموزشی کشور فیلیپین

آموزش در کشور فیلیپین به صورت رسمی و غیررسمی ارائه می‌شود که از نظر طول مدت زمان در دنیا، کوتاه‌ترین سیستم آموزشی به‌شمار می‌رود.

سیستم آموزشی کشور فیلیپین مطابق با قانون 4+4+6 انجام می‌شود که شامل 6 سال آموزش ابتدایی، 4 سال آموزش متوسطه و 4 سال آموزش مقطع کارشناسی‌ است.

آغاز سال تحصیلی در این کشور از ماه ژوئیه آغاز و در ماه مارس به پایان می‌رسد. به‌طورکلی دوره تحصیلی سالانه در این کشور از 40 هفته تشکیل شده است.

زبان آموزشی کشور فیلیپین انگلیسی است و به‌طورکلی فضای نظام آموزشی خوبی را ایجاد کرده است. سیستم موسسات آموزش عالی در کشور فیلیپین به‌صورت ترمی می‌باشد.

انتخاب ترم تابستانی برای دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های کشور فیلیپین است. بر اساس قانون اساسی جدید کشور فیلیپین، زبان فیلیپینی و انگلیسی به‌عنوان زبان رسمی و تحصیلی انتخاب شده‌اند.

89 درصد موسسات آموزش عالی کشور فیلیپین خصوصی هستند. موسسات آموزش عالی در کشور فیلیپین شامل 111 دانشگاه است و کالج‌های دولتی با 271 دانشکده تابعیت، 9 مدرسه عالی دولتی و 50 دانشگاه بومی طراحی شده‌اند.

در کشور فیلیپین چهار موسسه، جهت سنجش اعتبار از سوی وزارت آموزش عالی به رسمیت شناخته شده است. از جمله وظایف این موسسات می‌توان به ترغیب موسسات خصوصی و سنجش اعتبار که باعث ارتقای کیفیت دوره‌های آموزشی می‌شود، اشاره کرد.

دوره تحصیلی ابتدایی در کشور فیلیپین 6 سال طول می‌کشد که دروس در وضعیت مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان تدریس می‌شود. علاوه‌براین برخی از دروس برای یادگیری زبان به‌صورت حرفه‌ای نیز انتخاب می‌شود.

دروسی که در مدارس کشور فیلیپین تدریس می‌شوند، بیشتر در راستای یادگیری نظم و ترتیب و حضور دانش‌آموزان در جامعه است.

مطابق با ارزیابی‌های انجام شده سیاست‌های ابتدایی در کشور فیلیپین برای افراد بین‌المللی نیز بر اساس نظام آموزش آمریکایی تعیین شده است. در دوره متوسطه دروس فیزیک، ریاضی و سایر دروس مهم آموزش داده می‌شوند.

جشن‌های دانشگاه‌ها در کشور فیلیپین

یکی از جشن‌های مهم کشور فیلیپین جشن شکرگزاری نام دارد. این جشن در دانشگاه‌های کشور فیلیپین برگزار می‌شود. چرا که شکرگزاری از نظر مردم فیلیپین برای طبیعت، زندگی  و فراوانی محصولات کشاورزی تاثیرات مثبتی دارد.

این فستیوال به‌صورت یک پذیرایی مفصل برگزار می‌شود. جشن شکرگزاری با سلیقه افراد مختلف برگزار می‌شود و هنرمندان بزرگ نیز در این جشن حضور خواهند داشت. هزینه مربوط به این جشن بزرگ و ارزشمند بر عهده کشور فیلیپین می‌باشد.

کنفرانس‌های علمی در کشور فیلیپین

کنفرانس‌های بین‌المللی در کشور فیلیپین شامل کنفرانس بین‌المللی حفاظت در برابر رعدوبرق، کنفرانس‌های جامعه مجموعه کامپیوتر و هوش مصنوعی، کنفرانس بین‌المللی سازه‌های دینامیک شهری، کنفرانس سازه‌های فیزیک و ارتباطات اصولی بر اساس شبکه‌های کامپیوتری، ارتباطات داده‌ای، کنفرانس بین‌المللی کامپیوتر و گفتار و کنفرانس بین‌المللی شناخت الگو می‌شود.

شرکت در آزمون‌های بین‌المللی کشور فیلیپین

متقاضیان جهت تحصیل در اغلب مقاطع تحصیلی در کشور فیلیپین باید در آزمون‌های مشخصی شرکت کنند. توجه داشته باشید که این آزمون‌ها به‌طورکلی به سه بخش مهم تقسیم می‌شوند و دارای ساختار مشخصی می‌باشند؛ به‌طوری که هر یک از آزمون‌ها برای سه برهه زمانی مشخص تعیین می‌شوند.

مطابق با ارزیابی‌های به عمل آمده، هر یک از سازمان‌های بین‌المللی در کشور فیلیپین دسته‌های مهارتی مشخصی را شامل می‌شوند.

در صورتی که متقاضی در دسته مهارت مناسب وارد شود، با شرایط ایده‌آل آزمون روبه‌رو خواهند شد. آزمون‌های بین‌المللی در کشور فیلیپین همانند یک پل ورود به‌شمار می‌روند. بدیهی است که برای شرکت در آزمون‌ها افراد باید مطالعات بسیاری داشته باشند.

چاپ مقالات علمی در کشور فیلیپین و نتایج آن

افراد جهت چاپ مقالات در کشور فیلیپین باید کنفرانس‌های جدید این کشور را مورد ارزیابی قرار دهند. بهتر است مقالاتی که به چاپ می‌رسند با همکاری اساتید معتبر تهیه شوند.

هر یک از مقالات باید در دسته‌بندی‌های مشخصی قرار بگیرند. به‌عنوان مثال افرادی که در رشته‌های مهندسی قصد به ثبت رساندن مقاله دارند، ابتدا باید یک موضوع مناسب انتخاب کنند.

در غیر این صورت برای چاپ مقاله در رشته‌های غیر مهندسی می‌توان از موضوعات تکراری به‌صورت جامع‌تر استفاده کرد.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در کشور فیلیپین

یکی از مدارس بین‌المللی و مدرن در کشور فیلیپین، ویکتوری چریستین نام دارد که شرایط تحصیلی بسیار عالی برای دانش‌آموزان بین‌المللی فراهم کرده است.

انتخاب مدرسه ویکتوری چریستین به‌عنوان یک مدرسه دو زبانه برای افرادی که قصد یادگیری زبان فیلیپینی را دارند بسیار عالی می‌باشد. در مدرسه CEBE مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان یاد داده می‌شود.

دروس ارائه شده مدرسه ویکتوری چریستین به سه زبان برتر دنیا تدریس می‌شود. این مدرسه یکی از مدارس گران‌قیمت و خصوصی در کشور فیلیپین است.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در کشور فیلیپین

کشور فیلیپین از امنیت خوبی برخوردار است؛ زیرا پلیس‌های محلی در همه مکان‌های عمومی و خصوصی حضور دارند. در نتیجه خطرات احتمالی زیادی برای دانشجویان در کشور فیلیپین گزارش نشده است.

مردم کشور فیلیپین همواره به دنبال یک شغل خوب برای خود هستند. فساد مالی در شرکت‌های کشور فیلیپین حداقل مقدار ممکن است.

سرقت‌های کوچک تنها خطری هستند که در این کشور گزارش شده است. البته این خطر نسبت به سال‌های گذشته مهار شده است، چرا که دولت کشور فیلیپین در این زمینه عملکرد جدی داشته است.

رشته های غیر پزشکی در فیلیپین

مدرک B.S در مهندسی هواپیما، برنامه تحصیلی 5 ساله‌ای است که برای آموزش به دانشجویان مهندسی هواپیما طراحی شده است. برنامه تحصیلی رشته مهندسی هوانوردی در این مقطع شامل اصول پرواز و روش‌ها می‌شود.

علاوه‌براین عملیات اصول مهندسی به‌کار برده شده در تحقیق و توسعه، تعمیرات، اصلاح و بازرسی هواپیما، تولید، نگهداری، عملیات فضاپیما و اجزای آن‌ها در این مقطع تدریس می‌شود.

خلبانی در کشور فیلیپین

فیلیپین یکی از کشورهای مناسب برای دوره خلبانی است. در این کشور دانشکده هوانوردی بسیاری برای آموزش خلبانی وجود دارد.

یکی از مشهورترین دانشکده‌های هوانوردی کشور فیلیپین در شهر مکتان در استان سبو قرار دارد. این شهر شرایط آب‌وهوایی بسیار مناسبی برای هوانوردی دارد.

دوره خلبانی در کشور فیلیپین شامل سه دوره ppl، cpl و ir می‌باشد. در صورتی که دانشجو این سه دوره را به اتمام برساند، می‌تواند در دوره‌های  AFII و AFI شرکت کند و مدرک استاد خلبانی را اخذ نماید.

هزینه لازم برای تحصیل در رشته خلبانی در کشور فیلیپین حدود 36 هزار دلار اعلام شده است. مدت زمان دوره PPL در کشور فیلیپین سه ماه، دوره CPL  چهار ماه و دوره IR دو ماه می‌باشد.

دانشجو در دوره خلبانی شخصی به مدت 40 ساعت، در دوره سرخلبانی به مدت 20 ساعت با سیمولاتور، در دوره خلبانی تجاری به مدت 110 ساعت و با هواپیما به مدت 20 ساعت پرواز انجام می‌دهد.

زبان تحصیلی برای رشته خلبانی انگلیسی است و دانشجو برای ورود به این رشته ملزم به ارائه مدرک زبان معتبر می‌باشد.

کشور فیلیپین سومین کشور بزرگ انگلیسی زبان دنیا است و بالاترین نرخ تسلط به زبان انگلیسی آسیا را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل یادگیری زبان انگلیسی علاوه‌بر تحصیل آسان، زندگی آسوده در این کشور را برای شما رقم می‌زند.

مدرک ارائه شده توسط دانشگاه‌های هوانوردی به دانشجویان بین‌المللی، مورد تایید سازمان هواپیمایی کشور و وزارت علوم ایران می باشد. هزینه زندگی در کشور فیلیپین در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی و اروپایی بسیار مقرون‌به صرفه‌ است.

این هزینه برای هر نفر حدود 500 تا 600 دلار به صورت ماهانه است.

دانشگاه هوانوردی کشور فیلیپین در محل برگزاری کلاس‌های عملی خوابگاه و سه وعده غذایی را فراهم می‌کند، اما در دوره‌های کلاس‌های زمینی هزینه‌های تحصیل و اقامت بر عهده دانشجو می‌باشد. هزینه لازم جهت اجاره محل اقامت در کشور فیلیپین ماهانه 200 الی 300 دلار است.

تخصص دندانپزشکی در کشور فیلیپین و شرایط دریافت پذیرش تخصص دندانپزشکی در فیلیپین

متقاضیان جهت ورود و تحصیل تخصص دندانپزشکی در کشور فیلیپین باید در دو آزمون مهم شرکت کنند. هریک از این دو آزمون رتبه‌های علمی مشخصی دارند.

هزینه آزمون‌ها بر عهده خود متقاضی است. یک آزمون به‌صورت عملی و یک آزمونی به صورت تئوری برگزار می‌شود. آزمون‌های تئوری شامل سوالات طرح دروس مربوط به دوره عمومی و آزمون عملی نیز در بیمارستان تحت نظر گروه‌های متخصص دندانپزشکی برگزار می‌شود.

به‌طورکلی هزینه تخصص دندانپزشکی در کشور فیلیپین خوب است و افراد می‌توانند برای شرکت در این دوره از وام‌های دولتی نیز استفاده کنند.

بدیهی است که زبان تحصیل در این مقطع انگلیسی می‌باشد و افرادی که موفق به ورود در این دوره شده‌اند، باید ضمن پاس کردن واحدهای درسی با نمره بالا، در دوره‌های عملی نیز عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

تخصص دندانپزشکی در کشور فیلیپین شغلی با درآمد بالا محسوب می‌شود. پس از اتمام تحصیلات افراد باید در یک دوره یک ساله شرکت کنند. تحصیل تخصصی در این مقطع شامل دوره‌های آموزشی مشخص می‌باشد.

تخصص پزشکی در کشور فیلیپین و شرایط دریافت پذیرش تخصص پزشکی در فیلیپین

افراد جهت تحصیل در تخصص پزشکی باید در یک دوره آزمون مشخص شرکت کنند. علاوه‌براین یک آزمون عملی برای این دسته از افراد برگزار می‌شود تا تخصص آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

تخصص پزشکی در کشور فیلیپین 4 سال طول می‌کشد و دانشجویان نخبه می‌توانند از بورسیه‌هایی بهره‌مند شوند. کار ضمن تحصیل در رشته پزشکی بخشی از واحدهای درسی است.

واحدهای درسی هر رشته با رشته دیگر متفاوت است. ارائه مدرک زبان معتبر آیلتس با حداقل نمره 7 و مدرک پزشکی در این زمینه بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

تحصیل دندانپزشکی در کشور فیلیپین

دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرطرفدار در کشور فیلیپین است که دوره تحصیلی آن 6 ساله می‌باشد. دو سال اول تحصیل در رشته دندانپزشکی به بخش آموزش و پرورش عمومی و پزشکی عمومی و دندانپزشکی مربوط می‌شود.

دو سال تحصیلی دوم شامل آموزش پیش بالینی و دو سال آخر نیز به آموزش‌های بالینی اختصاص دارد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های کشور فیلیپین به دو صورت امکان‌پذیر است:

 1.   اولین راه جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی مربوط به افرادی است که مدرک کارشناسی آن‌ها به پزشکی مرتبط نیست و در رشته‌های مختلفی مانند آموزش و پرورش، مدیریت و…، تحصیلات خود را سپری کرده‌اند. این افراد با شرکت در یک دوره دو ساله تحت عنوان دندانپزشکی و اتمام این دوره به دانشگاه‌های دندانپزشکی فیلیپین وارد می‌شوند.
 2.   راه دوم برای افرادی است که دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های پزشکی می‌باشند. به‌طور مثال اگر فردی لیسانس فیزیوتراپی یا پرستاری داشته باشد، با گذراندن یک دوره تخصصی ۴ ساله دندانپزشکی می‌تواند مدرک معتبر دندانپزشکی را اخذ نماید.

اخذ مدرک دندانپزشکی کشور در فیلیپین ملزم به ارائه یک پایان‌نامه و دفاع از آن در برابر هیئت علمی دانشگاه و کارشناسان دندان می‌باشد.

در پایان پس از بررسی مهارت‌های بالینی در دندانپزشکی اعم از پروتز و ترمیم دندان پزشکی کودکان مدرک معتبر به دانشجویان اعطا می‌شود. دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور فیلیپین از اعتبار بالایی برخوردارند.

افراد با در اختیار داشتن این مدارک می‌توانند به راحتی در سایر کشورها مشغول به کار شوند. همان‌گونه که پیش از این بیان کردیم، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی می‌باشد و هزینه تحصیل نیز در مقایسه با سایر کشورها مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

تحصیل پزشکی در کشور فیلیپین

متقاضیان جهت تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های کشور فیلیپین، ابتدا باید آموزش‌های مقدماتی را طی مدت دو سال سپری کنند و سپس با طی کردن دوره‌های بالینی، 4 سال در رشته پزشکی عمومی تحصیل کنند.

متقاضیان جهت ورود به این مقطع باید در آزمون شرکت نمایند. تحصیل رشته پزشکی در کشور فیلیپین 8 ساله است که دوره 4 ساله اول آن، مربوط به لیسانس با گروه پزشکی و دوره 4 سال دوم آن، دوره اصلی پزشکی می‌باشد.

هزینه تحصیل پزشکی برای دوره 4 ساله اول 800 الی 1500 دلار در هر ترم تحصیلی و برای  4 سال دوم بسته به دانشگاه محل تحصیل، 4000 دلار در سال هزینه دارد.

در کشور فیلیپین برای رشته‌های پزشکی، 7 دانشگاه برتر وجود دارد. لازم به ذکر است دانشجویان نخبه مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، از پرداخت شهریه برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور فیلیپین معاف هستند.

در صورتی که افراد تمایل به تحصیل در رشته پزشکی به صورت دومرحله‌ای نداشته باشند، می‌توانند با گذراندن آزمون مخصوص پزشکی برای تحصیل در این رشته به مدت 5 سال آمادگی لازم را به دست آورند. این آزمون ملی است.

مدرک پزشکی افراد باید توسط سازمان بهداشت جهانی و شورای پزشکی تایید شود. کارآموزی بخش بالینی مربوط به رشته پزشکی می‌تواند یک دوره یک ساله را نیز شامل شود. در پایان دانشجو، کارآموزی یک ساله در بیمارستان را سپری خواهد کرد.

دکترا در کشور فیلیپین و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش دکترا در کشور فیلیپین

دوره تحصیلی دکترا در کشور فیلیپین دوره‌ای است که متقاضی ملزم به دنبال کردن یک طرح پژوهشی مناسب است که باید پس از ۵ سال نتیجه طرح خود را در قالب یک دفاعیه اعلام کند.

تحصیل در این مقطع برای رشته‌های تحصیلی شیلات، کشاورزی و رشته‌های وابسته 4 سال طول می‌کشد. همچنین برای رشته‌های طراحی صنعتی و یا رشته‌هایی که به طراحی داخلی وابسته هستند، یک دوره مشخص 6 ماهه اولیه در نظر گرفته می‌شود.

دوره آموزشی اولیه در کشور فیلیپین یک دوره چند ساعته است که برای همه افراد می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ورود به مقطع دکترا نیازمند ارائه مدرک کارشناسی‌ارشد، مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 7، دو استاد راهنما و یک استاد مشاور است.

فوق لیسانس در کشور فیلیپین و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش فوق لیسانس در فیلیپین

دوره دوم تحصیل در کشور فیلیپین شامل مقطع کارشناسی‌ارشد می‌باشد که طول مدت آن دو ساله است. این مقطع با ارائه پایان‌نامه به اتمام می‌رسد.

متقاضیان جهت ورود به این رشته باید مدرک مربوط به دوره کارشناسی را ارائه دهند. این دوره نیازمند یک طرح پژوهشی مناسب است.

هر یک از دروس سه واحدی مقطع کارشناسی‌ارشد به 54 ساعت آموزش در طول 18 هفته نیاز دارد. مدت زمان لازم جهت گذراندن رشته‌های تحصیلی مهم کمی بیشتر است.

ورود به مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه‌های کشور فیلیپین، نیازمند شرکت در یک آزمون مهم است و فرد باید مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 را داشته باشد.

لیسانس در فیلیپین و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش لیسانس در کشور فیلیپین

مقطع لیسانس در دانشگاه‌های کشور فیلیپین 4 سال طول می‌کشد. افراد در حال تحصیل در مقطع لیسانس باید در 2 سال اول تحصیل، 632 واحد دروس عمومی را بگذرانند.

2 سال دوم تحصیلی نیز دروس مرتبط با رشته تحصیلی ارائه می‌شود. اغلب دانشگاه‌های کشور فیلیپین برای رشته‌های داروسازی یا کشاورزی دوره‌های 5 ساله در نظر گرفته‌اند که شامل 200 واحد درسی می‌باشند.

توجه داشته باشید که رشته‌های مهندسی به ویژه مهندسی ساختمان در دانشگاه‌های کشور فیلیپین 266 واحد درسی و رشته‌هایی مانند موسیقی را شامل می‌شود که طول دوره آن 5 ساله است.

بسیاری از موسسات آموزش عالی در کشور فیلیپین دوره‌های دو ساله با 70 واحد درسی ارائه می‌دهند. در پایان این دوره مدرک کاردانی به افراد اعطا می‌شود.

فارغ‌التحصیلان دوره تحصیلی لیسانس می‌توانند در دو سال آخر به مقطع کارشناسی وارد شوند. یکی از پرطرفدارترین رشته‌های این دوره دو ساله، رشته مامایی است.

به‌طورکلی رشته پرستاری جزو رشته‌های خوب برای مقطع لیسانس به‌شمار می‌رود. دوره کارشناسی برای رشته‌های دامپزشکی و دندانپزشکی، 6 ساله است و شامل دو سال تحصیلات مقدماتی و 4 سال تحصیلات اختصاصی است.

ورود به مقطع لیسانس نیازمند شرکت در آزمون ورودی، ارائه مدرک دیپلم و ریز نمرات تحصیلی می‌باشد. این دسته افراد باید در یک دوره پیش نیاز یک ساله شرکت کنند.

تحصیل رایگان در  کشور فیلیپین

افراد نخبه‌ای که در دانشگاه‌های کشور فیلیپین تحصیل می‌کنند، می‌توانند از تحصیل رایگان بهره‌مند شوند. بر اساس قوانین کشور روسیه رشته‌های وابسته به کامپیوتر و رشته‌های مدیریتی که به بخش اقتصادی وابسته هستند، می‌توانند تحصیل رایگان داشته باشند.

لازم به ذکر است که تحصیل رایگان در دانشگاه‌های کشور فیلیپین برای افرادی است که در رشته‌های ویژه از سوی دانشگاه، تحصیل خود را آغاز می‌کنند. افرادی که از تحصیل رایگان بهره‌مند می‌شوند نیاز به پرداخت شهریه ندارند.

در برخی موارد دانشجو موظف به پرداخت هزینه خوابگاه و حداقل یک واحد درسی می‌باشند. سیستم معافیت از تحصیل به دانشجویان نخبه مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد تعلق می‌گیرد.

دانشگاه‌های برتر در کشور فیلیپین

کشور فیلیپین دارای بهترین سیستم آموزش عالی در آسیا است و تدریس در دانشگاه‌های آن مطابق با سیستم آموزش عالی آمریکا ارائه می‌شود.

این فرآیند سبب شده که فرصت مطالعه به زبان انگلیسی با هزینه پایین و مناسب برای افراد فراهم شود. کشور فیلیپین حدود 5 هزار دانشجوی بین‌المللی را در طول یک سال جذب کرده است.

در حال حاضر حدود 2300 موسسه آموزش عالی در کشور فیلیپین وجود دارد که 75 درصد آن‌ها خصوصی هستند. بسیاری از دانشگاه‌های کشور فیلیپین با رومانی‌های کاتولیک در ارتباط می‌باشند.

دانشگاه ایست واقع در شهر مانیلا برای افرادی که می‌خواهند در پایتخت فیلیپین تحصیل کنند، انتخاب مناسبی است. این دانشگاه بیش از 60 هزار دانشجو را در خود جای داده و دارای کیفیت آموزشی قابل تحسینی می‌باشد.

رشته‌های هنر، پرستاری، پزشکی و علوم گزینه‌های مناسبی برای تحصیل در این دانشگاه هستند. این دانشگاه که از 12 ساختمان تشکیل شده است، محل تحصیل افراد معروف است.

شخصیت‌های علمی و سیاسی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. این دانشگاه رتبه 75 آسیا و رتبه 367 دنیا را به خود اختصاص داده است و دارای 7 دانشکده و 15 پردیس می‌باشد.

این دانشکده در زبان و ادبیات انگلیسی، مدیریت و علوم اجتماعی در رتبه 150 الی 250 جهانی قرار دارد و در شهر کوزن واقع شده است.

دانشگاه فارایسترن یکی از دانشگاه‌های خصوصی کشور فیلیپین است و پردیس دانشگاهی آن شامل تعداد زیادی ساختمان تاریخی می‌باشد.

افرادی که در رشته اقتصاد و حسابداری این دانشگاه تحصیل می‌کنند، پس از فارغ‌التحصیلی شانس بالایی برای ورود به شغل مورد نظر دارند. دانشگاه دولتی دیلیمان فیلیپین نیز رتبه 401 جهانی را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه از 7 ساختمان دولتی و 15 محوطه تشکیل شده است. این دانشگاه در شهر کوزن واقع شده است و حدود 24 هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند.

دانشگاه دیلیمان رتبه 150 دانشگاه‌های برتر زبان انگلیسی و ادبیات را به خود اختصاص داده است. علاوه‌براین دانشگاه دیلیمان در رشته مدیریت و علوم اجتماعی در گروه 250 دانشگاه برتر قرار گرفته است.

دانشگاه سانتو توماس یک دانشگاه خصوصی برجسته و قدیمی است و بزرگترین دانشگاه کاتولیکی محسوب می‌شود. 42 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل می‌باشند.

دانشگاه دی لاسه نیز یکی از دانشگاه‌های برتر و خصوصی کشور فیلیپین است که روش تحقیقاتی خوبی را دنبال می‌کند. در این دانشگاه 20700 دانشجو تحصیل می‌کنند و محوطه اصلی آن در قلب مانیلا واقع شده است. زبان تحصیلی این دانشگاه نیز انگلیسی است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور فیلیپین

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در موشر فیلیپین به شرح زیر می‌باشند:

 •   Ateneo de Manila University
 •   De la sale University
 •   Philippines, Los Banos Philippines, Diliman-Quezon City
 •   University of the of the Philippines, Manila

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در حال تحصیل در کشور فیلیپین

خدمات بانکی کشور فیلیپین به شرح زیر است:

 •   استفاده از وام‌های دانشجویی با بهره پایین و مناسب
 •   استفاده از کارت‌های اعتباری هوشمند معتبر
 •   داشتن شرایط لازم جهت افتتاح حساب کوتاه مدت و بلند مدت
 •   استفاده از خدمات بانکی با سود و ارزش مناسب
 •   بهره‌مندی از تسهیلات بانکی مناسب برای سرویس‌های بیمه‌ای مناسب

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در کشور فیلیپین

از جمله مزایای بیمه درمانی برای دانشجویانی که در دانشگاه‌های کشور فیلیپین تحصیل می‌کنند عبارتند از:

 1.   استفاده از خدمات مربوط به بیمه درمانی به صورت متوسط و کوچک برای دانشگاه‌های دولتی
 2.   استفاده از خدمات مربوط به بیمه تکمیلی برای افراد مایل به استفاده از پوشش تکمیلی
 3.   انجام چکاپ رایگان هر شش ماه یکبار
 4.   معالجه رایگان یا کم‌هزینه برخی از بیماری‌های خاص در بیمارستان‌های طرف قرارداد با بیمه درمانی دانشجویان
 5.   ارائه کمک هزینه دندانپزشکی به دانشجویان نخبه
 6.   کارت خرید فریم عینک با هزینه پایین

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در کشور فیلیپین

امکان انجام کار برای افراد در حال تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در زمینه مدیریت و سرپرستی وجود دارد و به شرکت‌های بین‌المللی بزرگ وابسته است.

تسلط به زبان انگلیسی و فیلیپینی ورود شما به شرکت‌ها را آسان می‌کند. برای یافتن شغل موردنظر و مناسب می‌توانید به مراکز کاریابی که در این کشور وجود دارند مراجعه کنید.

دانشجویان مقاطع دکتری در دانشگاه‌های کشور فیلیپین می‌توانند در هفته به مدت 28 ساعت به کار پاره وقت مشغول شوند. علاوه‌براین افراد می‌توانند در بخش‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی حضور داشته باشند و از دانشگاه حقوق دریافت کنند.

افرادی که در مقطع کارشناسی‌ارشد تحصیل می‌کنند، می‌توانند به مدت 20 ساعت در هفته به کارهای پاره وقت از قبیل تدریس، شغل‌های پژوهشی و تحقیقاتی مشغول شوند.

کار ضمن تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز 10 ساعت در هفته است. برای دانشجویان مقطع کارشناسی کار پاره وقت مرتبط با رشته تحصیلی به دشواری یافت می‌شود.

مشاغل دانشجویی در کشور فیلیپین

دانشجویان برای کار ضمن تحصیل در کشور فیلیپین، ابتدا باید به زبان رسمی این کشور تسلط نسبی داشته باشند؛ چرا که در صورت عدم تسلط به زبان مردم این کشور،‌ ورود به کار بسیار دشوار خواهد بود.

افراد برای انجام کار ضمن تحصیل در کشور فیلیپین بهتر است که در یک مهارت ویژه مشغول به کار شوند. به‌عنوان مثال افرادی که در حوزه نویسندگی و ویراستاری مشغول به کار هستند، می‌توانند حقوق بالایی به دست ‌آورند، زیرا سرانه تولید کتاب در این کشور زیاد است.

شغل ویراستاری برای بانوان بسیار مناسب است. همچنین شغل برنامه‌نویسی را می‌توان از مشاغل پردرآمد در کشور فیلیپین به‌شمار آورد.

بازاریابی نیز شغل پردرآمد دیگری است که میزان درآمد در آن به فن بیان افراد بستگی دارد. هتل‌های کشور فیلیپین نیز می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای افراد جویای کار ضمن تحصیل باشند.

تحصیل در فیلیپین

امتیازات کارت دانشجویی در کشور فیلیپین

کارت‌های دانشجویی کشور فیلیپین طراحی هوشمندانه‌ای دارند و بیشتر از 36 نوع خدمت مختلف را به دانشجویان ارائه می‌دهند. خدمات تغذیه‌ای با استفاده از کارت دانشجویی بسیار ارزان و حتی رایگان به دانشجویان ارائه می‌شود.

علاوه‌براین از کارت‌های دانشجویی برای نوبت‌دهی آموزش، ارزیابی دقیق سیستم حضور و غیاب، خرید کتاب، استفاده از صندوق وام دانشگاهی، وام مسکن، وام ازدواج و غیره استفاده می‌شود.

دولت فیلیپین برای کارت‌های دانشجویی امتیازات بالایی در نظر گرفته است، به‌طوری که این کشور در نظر دارد با استفاده از کارت‌های دانشجویی هزینه لازم جهت خرید لپ‌تاپ و سایر محصولات مشابه آن را برای دانشجویان کمتر کند.

دانشجویان نخبه‌ای که در کشور فیلیپین تحصیل می‌کنند، می‌توانند با استفاده از این کارت‌ها از وام‌های بلاعوض و قرض‌الحسنه استفاده کنند.

از طرفی صندوق‌های رفاه دانشجویی در نظر دارند که صدور کتاب با تخفیف 80 درصدی با استفاده از کارت دانشجویی را به دانشجویان ارائه دهند.

خوابگاه در کشور فیلیپین

خوابگاه‌ دانشگاه‌های دولتی کشور فیلیپین اقامتی رایگان را برای افراد فراهم کرده‌اند. این خوابگاه‌ها به‌صورت دو تخته و چهار تخته طراحی شده‌اند.

هر یک از اتاق‌های خوابگاه مجهز به امکاناتی از قبیل کمد، صندلی، میز، یخچال، سیستم تهویه مناسب و فضای ورزشی مناسب می‌باشد‌.

خوابگاه‌های خصوصی کشور فیلیپین به دو بخش مهم اعم از سوییت‌های داخل دانشگاهی و آپارتمان‌های خارج از دانشگاه تقسیم می‌شوند.

قیمت‌گذاری هر یک از این خوابگاه‌ها بر اساس کیفیت و امکانات متفاوت است. لازم به ذکر است که هر یک از خوابگاه‌های بخش بهداشت، درمان و رشته‌های پزشکی از امکانات بالایی برخوردار می‌باشند.

علاوه‌بر موارد فوق، در این خوابگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی ساختمان مجزایی، جهت گسترش روابط اجتماعی احداث شده است.

معادل سازی مدارک در کشور فیلیپین

متقاضیان جهت معادل سازی مدرک دانشگاهی خود در هر سه مقطع کارشناسی‌، کارشناسی‌ارشد و دکترا باید مراحل زیر را طی کنند:

 1.   ارزیابی دانشگاه مقصد در رابطه با رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی
 2.   تکمیل فرم مربوط به معادل سازی مدرک تحصیلی و مشاهده راهنمای تنظیم ( فرم معادل سازی مدرک به یک فرصت یک ماهه برای ارزیابی نیاز دارد)
 3.   دریافت ایمیل مربوط به مدارک لازم جهت ارسال مدارک با حجم کم
 4.   در این مرحله افرادی که قصد معادل سازی مدرک کارشناسی خود را دارند می‌توانند پس از تایید مدرک به کشور فیلیپین مهاجرت کنند.
 5.   افرادی که قصد معادل سازی مدرک کارشناسی‌ارشد داشته باشند، در ابتدا باید در یک آزمون شرکت کنند. مفاد این آزمون در خصوص مدرک تحصیلی می‌باشد. شرکت در این آزمون برای پذیرش در 90 درصد دانشگاه‌های کشور فیلیپین اهمیت دارد.
 6.   برای معادل سازی مدرک دکتری در کشور فیلیپین علاوه‌بر ارائه مدارک مربوطه و شرکت در آزمون، افراد باید در یک مصاحبه 15 دقیقه‌ای نیز شرکت کنند. این آزمون رتبه‌بندی‌های مختلفی را شامل می‌شود. شرایط مصاحبه هر فرد با فرد دیگر نیز متفاوت است.

یکی از تبصره‌های مهم در زمینه معادل سازی مدرک تحصیلی کشور فیلیپین، شرکت در یک دوره پیش‌نیاز 6 ماهه برای تکمیل برخی از پایه‌های تحصیلی افراد است. هزینه این دوره گاهی بر عهده خود دانشجو است و در برخی موارد نیز از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود.

آزمون‌های ورودی مقاطع مختلف در کشور فیلیپین

ورد به دانشگاه‌های کشور فیلیپین به مدرک دیپلم نیاز دارد. در برخی مواقع نیز افراد باید در آزمون ملی با عنوان NSAT شرکت کنند. پذیرش در برخی از دانشگاه‌های این کشور براساس نتیجه همین آزمون صورت می‌گیرد.

در برخی دیگر از دانشگاه‌های فیلیپین علاوه‌بر نتیجه آزمون، ارائه ریز نمرات دوره دبیرستان نیز ضرورت دارد. هر یک دانشگاه‌های خصوصی و غیر دولتی کشور فیلیپین آزمون‌های مخصوصی برگزار می‌کنند. یکی از این آزمون‌ها CEP نام دارد.

تفاوت آزمون خصوصی و ملی، دشواری سطح سوالات آن‌ها می‌باشد. سوالات آزمون ملی دشوارتر هستند و از سوی وزارت علوم جهانی تعیین می‌شوند. سطح دشواری سوالات آزمون‌های خصوصی نیز متوسط است.

این سوالات بیشتر جهت سنجیدن هوش افراد می‌باشند و برای پاسخ به آن‌ها دانشجویان باید از سواد علمی بالایی برخوردار باشند.

مدت زمان در نظر گرفته شده برای پاسخ به سوالات آزمون ملی حدود 2 ساعت و سوالات آزمون خصوصی 1 ساعت است. ساعت آزمون از سوی وزارت علوم اعلام می‌شود. شهریه پرداختی برای دانشگاه‌های کشور فیلیپین، هزینه آزمون را نیز شامل می‌شود‌.

بورسیه تحصیلی در فیلیپین

سیستم معافیت از تحصیل در کشور فیلیپین شامل دسته‌بندی‌های متنوعی است. در صورتی که کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان 100 درصدی پرداخت شود، به آن fully fund گفته می‌شود.

اگر افراد موفق به اخذ این بورسیه شوند، می‌توانند از ویژگی‌های خوابگاه، کتاب، خوراک و دانشگاه به‌صورت رایگان استفاده کنند.

علاوه‌بر این هزینه‌ها، مبلغ کمی هم به‌صورت اضافه به دانشجویان پرداخت می‌شود که می‌توان از آن برای سفرهای دانشجویی استفاده کرد. فرایند اخذ این بورسیه بسیار دشوار است.

بورسیه دیگر pariital fund است که به‌صورت 50 درصدی لحاظ می‌شود. این بورسیه برخی از هزینه‌های مربوط به خوابگاه، واحد‌های درسی و غیره را پوشش می‌دهد.

مابقی هزینه‌های مربوطه توسط دانشجویان پرداخت می‌شود. اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان با محدودیت روبه‌رو نیست و امکان اخذ این برچسب‌ها برای بسیاری از افراد فراهم است.

این کمک هزینه برای برخی از فعالیت‌های تحقیقاتی نیز ارائه می‌شود، به‌طوری که اگر شما در رشته‌های پزشکی یا سایر رشته‌های وابسته به آزمایشگاه تحصیل کنید و قصد انجام روال‌های پژوهشی داشته باشید، می‌توانید سمت دستیار تحقیق را به دست آورید.

همانطور که پیش از این بیان کردیم دستیار تحقیق فردی است که در نوشتن کتاب گزارش و مقاله به استاد مشغول در آزمایشگاه کمک می‌کند.

در نتیجه دانشجویان می‌توانند با توجه به هزینه‌های مالی  انتخاب درستی انجام دهند. به‌طورکلی کار پژوهش برخلاف تدریس از اهمیت بالایی برخوردار است. این افراد می‌توانند بورسیه دریافت کنند.

البته این دسته از افراد باید پیش از ورد، در یک آزمون پرسش و پاسخ برای ارزیابی دانشجویانی جهت سنجش اطلاعات مربوط به اصول پژوهشی شرکت کنند. بورسیه‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌های کشور فیلیپین شرایط تحصیلی خاص خود را دارند.

جمع‌بندی

مهاجرت به کشور فیلیپین و اخذ بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های این کشور پروسه‌ای دشوار است‌.

بنابراین بهتر است که با مراجعه به سایت تحصیل در خارج و ارتباط با مشاوران این مجموعه، از فرایند مربوط به اخذ مهاجرت فیلیپین یا سایر مسائل مربوط به مهاجرت، اطلاعات کافی را به دست آورید.

سوالات متداول

  آیا دانشجویان دانشگاه‌های کشور فیلیپین می‌توانند از فرایند معادل سازی استفاده کنند؟

دانشجویان هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری می‌توانند از فرایند معادل سازی استفاده کنند.

  آیا دانشجویان می‌توانند در کشور فیلیپین به کار ضمن تحصیل مشغول شوند؟

دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته، دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکتری می‌توانند به مدت 28 ساعت در هفته به کار ضمن تحصیل مشغول شوند.

10 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *