دانشگاه کوچ

5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ ترکیه در سال ۱۹۹۳ در تپه ‌های ساری یر استانبول توسط خانواده کوچ تاسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است و در حال حاضر بهترین و معتبرترین دانشگاه ترکیه از نظر رتبه ‌بندی جهانی است. دانشگاه کوچ همواره سعی کرده است در همه زمینه ‌ها پیشرو باشد و به دانشجویان خود آموزشی برتر جهانی ارائه دهد.
با توجه به تعهد به برتری، جذب اساتید بین‌المللی و محلی با سطح علمی و مدارک برتر و همچنین پذیرش دانشجویان بدون آزمون ورودی، دانشگاه کوچ استانبول به عنوان یک نام آشنا در ترکیه شناخته می ‌شود.. همچنین، به دلیل موفقیت ‌های چشمگیری که در ۲۵ سال گذشته داشته است، دانشگاه کوچ در حال حاضر دومین و بزرگترین صاحبان تأمین مالی برای تحقیقات از دولت ترکیه و اتحادیه اروپا است.

در این مقاله ما قصد داریم اطلاعات کامل و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

نوع دانشگاه: خصوصی

شهر: استانبول

رنکینگ جهانی: 477

رنکینگ در ترکیه: 1

زبان تحصیل: ترکی /  انگلیسی

راه های ورود: TR YOS / SAT / ACT

Website: https://www.ku.edu.tr/en

همچنین بهتر است بدانید این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. یعنی مدارک دریافت شده در این دانشگاه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایر رشته های پیراپزشکی در ایران مورد قبول می باشد.

آدرس دانشگاه کوچ استانبول

https://goo.gl/maps/8nqfME1wdNumTmih8

راه های ورود به دانشگاه کوچ استانبول

نحوه پذیرش و ثبت نام در دانشگاه کوچ استانبول برای دانشجویان بین‌المللی در زیر توضیح داده شده است:

شرکت در آزمون های ورودی: یکی از اصلی ترین روش ها برای ورود به دانشگاه های ترکیه به ویژه دانشگاه های برتر آن شرکت در آزمون ورودی می باشد که انواع مختلفی دارد. داوطلبان تحصیل در این دانشگاه نیز باید در آزمون های ورودی که مورد قبول دانشگاه کوچ می باشد، شرکت کنند. یکی از این آزمون ها، آزمون یوس مرکزی یا همان TR YOS می باشد. این آزمون توسط دولت ترکیه برگزار شده و سراسری است. علاوه بر آزمون یوس مرکزی شما می توانید در آزمون های SAT و یا ACT شرکت کنید و با کسب نمره قبولی، از این دانشگاه پذیرش بگیرید.

زبان تحصیل در دانشگاه کوچ

زبان تدریس در دانشگاه کوچ به طور عمده انگلیسی است. اکثر رشته‌ ها به زبان انگلیسی تدریس می ‌شوند، به استثنای رشته پرستاری که به زبان ترکی تدریس می ‌شود. همچنین رشته حقوق به صورت همزمان در دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود، تا دانشجویان بتوانند درک کاملی از حقوق در دو زبان داشته باشند.

از این رو دانشجویان باید تسلط کافی بر یکی از این دو زبان را داشته باشند و مدرک زبان معتبری (مثل ترکی تومر یا مدرک انگلیسی) را به دانشگاه ارائه دهند. در صورتی که دانشجویان تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی نداشته باشند، باید در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی، که توسط دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را کسب کنند.

رشته ها و شهریه های دانشگاه کوچ

این دانشگاه دارای 7 دانشکده می باشد که در آن ها رشته های متنوعی ارائه شده است. بنابراین شما می توانید در رشته دلخواه خود در این دانشگاه به تحصیل بپردازید.

در دانشگاه کوچ ترکیه، شهروندان غیر ترکیه که قبول شوند، باید هزینه‌ی تحصیل خود را به ارز دلار آمریکا پرداخت کنند. اما بهتر است بدانید امکان پرداخت شهریه نیز وجود دارد. در جدول زیر می‌توانید هزینه‌ ی تحصیل در دانشکده‌ های مختلف دانشگاه کوچ را برای شهروندان غیر ترکیه مشاهده کنید.

تمامی شهریه های زیر متعلق به سال 2023-2024 می باشد.

رشته زبان شهریه
دانشکده پزشکی انگلیسی ۲9,۵۰۰ دلار
دانشکده مهندسی انگلیسی ۲۱,۵۰۰ دلار
دانشکده علوم اداری و اقتصادی انگلیسی ۲۱,۵۰۰ دلار
دانشکده علوم اجتماعی و انسانی انگلیسی ۲۱,۵۰۰ دلار
دانشکده پرستاری ترکی ۲۱,۵۰۰ دلار
دانشکده حقوق ترکی ۲۱,۵۰۰ دلار
دانشکده علوم انگلیسی ۲۱,۵۰۰ دلار

 در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی درباره تحصیل در دانشگاه کوچ و همچنین بهره‌مندی از خدمات مشاوره، می‌توانید با مشاوران مجرب موسسه تحصیل در خارج نبولا تماس بگیرید. مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می‌باشند و می‌توانند در رزرو تایم مشاوره رایگان شما را همراهی کنند.

برای درخواست مشاوره و رزرو تایم، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید. (لینک درخواست مشاوره)

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه کوچ

  • ترجمه و اصل مدرک دیپلم
  • ترجمه و اصل مدرک پیش دانشگاهی (مخصوص نظام قدیم)
  • ترجمه و اصل ریز نمرات سه سال متوسطه دوم
  • برگه اشتغال به تحصیل (مخصوص افرادی که هنوز دیپلم نگرفته و در مقطع دوازدهم تحصیل می کنند.)
  • پاسپورت
  • عکس پرسنلی
  • نام مادر به لاتین

رنکینگ و رتبه دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در استانبول، بهترین دانشگاه ترکیه محسوب می ‌شود و رتبه 1 را به خود اختصاص داده است و در رتبه‌بندی‌ های بین‌المللی دانشگاه‌ ها موفقیت ‌های قابل توجهی کسب کرده است. رتبه‌بندی وب سایت QS یکی از معتبرترین منابع رتبه‌بندی دانشگاه ‌ها است. در رتبه‌بندی QS World Ranking 2023، دانشگاه کوچ در جهان در رتبه 477 قرار دارد. این دانشگاه در سطوح مختلف دارای رتبه بندی های متفاوتی است.

اما در کل، رتبه‌ بندی ‌های مختلف نشان می ‌دهد که دانشگاه کوچ در زمینه‌ های مختلف دارای عملکرد برتری است و در صنعت آموزش و پژوهش به عنوان یکی از برترین دانشگاه ‌های ترکیه و جهان شناخته می ‌شود.

دانشگاه کوچ

بورسیه دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ برای بورسیه تحصیلی خود، ثبت نام از طریق وبسایت تورکیه بورسلاری را قبول نمی‌ کند. برای اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه کوچ، باید از طریق خود سایت دانشگاه کوچ اقدام کنید. زمان ثبت نام برای بورسیه دانشگاه کوچ در ماه اردیبهشت و اوایل خرداد است. برای کسب اطلاعات دقیق‌ تر و آگاهی از مراحل و شرایط بورسیه دانشگاه کوچ، بهتر است به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کرده و اطلاعات مربوطه را از منابع رسمی و قابل اطمینان دریافت نمایید.

برنامه تبادل دانشجو در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در استانبول، برنامه ‌های تبادل دانشجویی دارد. این برنامه ‌ها به منظور تسهیل تبادل دانشجویان بین دانشگاه کوچ و دانشگاه ‌های دیگر در سراسر جهان برگزار می ‌شوند. تبادل دانشجویی می‌ تواند شامل برنامه ‌هایی مانند تبادل دوجانبه، برنامه ارتباط مستقیم با دانشگاه‌ های خارجی، برنامه ‌های تحصیلی تابستانی و تعطیلات و برنامه ‌های تحصیلی ترمی باشد.

برنامه ‌های تبادل دانشجویی عموماً به دانشجویان امکان میدهند تا برای یک ترم یا یک دوره زمانی معین در دانشگاه هدف تحصیل کنند و تجربه ‌ای بین‌المللی کسب کنند. این برنامه ‌ها به دانشجویان امکان می‌ دهند در محیطی جدید درس بخوانند، با دانشجویان دیگری از فرهنگ ‌ها و زبان ‌های مختلف آشنا شوند و ارتباطات بین‌المللی برقرار کنند.

سوالات متداول

آیا دانشگاه کوچ یک دانشگاه دولتی است؟

خیر، دانشگاه کوچ یک دانشگاه خصوصی است.

چه زبانی در دانشگاه کوچ تدریس می‌شود؟

زبان تدریس در دانشگاه کوچ به طور عمده انگلیسی است.

آیا دانشگاه کوچ بورسیه اراسموس ارائه می ‌دهد؟

بله، دانشگاه کوچ بورسیه اراسموس را به دانشجویان برای فرصت ‌های تحصیلی در خارج از کشور ارائه می ‌دهد.

آیا دانشگاه کوچ دارای بیمارستان است؟

بله، دانشگاه کوچ دارای بیمارستان و مراکز بهداشتی است که خدمات بهداشتی و درمانی را به دانشجویان و کارکنان ارائه می ‌دهد.