Cepu ایتالیا

5/5 - (6 امتیاز)

گروه آموزشی ایتالیا

CEPU یک گروه آموزشی است که به افراد جهت سپری کردن دوره‌های تحصیلی به بهترین شکل ممکن کمک می‌کند. این گروه آموزشی تخصصی با آموزش در تمام سطوح اعم از دبیرستان، دانشگاه و مقطع کارشناسی‌ارشد پس از فارغ‌التحصیلی، تا آموزش تخصصی حرفه‌ای ارتباط دارد.

گروه آموزشی CEPU با بیشتر از 40 سال سابقه فعالیت، دارای 90 شعبه در کشور ایتالیا ونیز 12 شعبه در اروپا، آسیا، آمریکای جنوبی و آفریقا می‌باشد.

این گروه که تاکنون بیش از 2 میلیون دانش‌آموز را آموزش داده است، به افراد کمک می‌کند تا به سایر اهداف تحصیلی و آموزشی خود برسند. همچنین دانشجویان می‌توانند با مراجعه به مراکز گروه آموزشی CEPU به راحتی مدرک دیپلم یا دانشگاهی خود را دریافت کنند.

در این گروه آموزشی هر برنامه تحصیلی به زبان ایتالیایی و انگلیسی موجود است. CEPU یک روش تدریس امتحان شده، منحصربه‌فرد و تضمین شده است که با توجه به خصوصیت هر دانش‌آموز طراحی می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با گروه آموزشی CEPU تا انتهای مقاله در سایت تحصیل در خارج همراه ما باشید.

زندگی در کشور ایتالیا

تحصیل در یکی از آموزشگاه‌های محلی کشور ایتالیا شما را با فرهنگ و زبان ایتالیایی آشنا می‌کند. بهتر است برای ارتباط قوی‌تر با مردم این کشور، تسلط نسبی به زبان ایتالیایی داشته باشید.

مردم ایتالیا بسیار مهمان‌نواز و خونگرم هستند. به همین دلیل خانواده کانون اصلی زندگی در کشور ایتالیا است. مردم این کشور اوقات ارزشمند خود را با خوردن غذا سپری می‌کنند.

بنابراین باید خود را برای صرف وعده‌های غذایی خوش‌طعم و محبوب ایتالیایی آماده کنید. در هنگام صرف غذا شما می‌توانید شاهد حرکات پر جنب‌وجوش افراد با یکدیگر باشید.

به لطف حضور گروه آموزشی CEPU شما می‌توانید در کنار تجربه زندگی در این کشور زیبا، تحصیلات عالی خود را در بهترین مدارس و دانشگاه‌های آن سپری کنید.

درباره گروه آموزشی CEPU ایتالیا

این گروه آموزشی که در سال 1996 تاسیس شده است، در تمامی سطوح مختلف آموزشی و دانشگاهی خدمات ارائه می‌دهد. کیفیت بالای آموزش در CEPU به دلیل حضور مدرسان و مربیان متخصص تضمین شده است. گروه CEPU شامل دانشگاه‌ها، مدارس و برخی خدمات به شرح زیر است:

 • CEPU StUdy

این برنامه که شامل کمک‌های لجستیکی، بوروکراتیک و دانشگاهی در تمامی شهرهای کشور ایتالیا است، با ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند که با بهترین و عالی‌ترین نتیجه ممکن مدرک خود را در ایتالیا به دست آورند.

 • Accademia del Lusso

ایتالیایی بودن در سراسر جهان یک ارزش فرهنگی متمایز محسوب می‌شود. آکادمی دل سلو از سلیقه خاص و منحصربه‌فرد، نبوغ، حساسیت هنری و توجه به جزئیات برخوردار است. این آکادمی با برگزاری دوره‌های تخصصی طراحی و مد، آینده سازان Made in Italy را پرورش می‌دهد.

 • مطالعه CEPU در کشور ایتالیا

جهت دستیابی دانش‌آموزان به یک دیپلم معتبر به آن‌ها برای ثبت‌نام در یک مدرسه متوسطه کمک می‌کند.

 • فرهنگستان آشپزی

هدف این مدرسه ایتالیایی فوق‌العاده جذاب بین‌المللی، توسعه و پیشرفت در حوزه آشپزی است. این مدرسه دوره‌های آموزشی ویژه‌ای برای صادر کردن با کیفیت‌ترین محصولات آشپزی ایتالیایی به کشور‌های خارجی طراحی کرده است.

 • مطالعات پزشکی Cepu

آکادمی دل سلو برای متقاضیان علاقه‌مند به تحصیل و کار در یک محیط بین‌المللی، دوره‌های آموزش پزشکی را در دانشگاه صوفیا برگزار می‌کند.

 • آکادمی پرواز

این گروه، آموزش خلبانی و حمل‌ونقل هوایی را برای تمامی افراد علاقه‌مند به پرواز ارائه می‌دهد.

 • دانشگاه eCampus آموزش با کیفیت را در دوره‌های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در سه گزینه مختلف یادگیری به متقاضیان ارائه می‌دهد.
 • برنامه ترکیبی مطالعه آنلاین و مسکونی
 • برنامه آموزش از راه دور استاندارد
 • برنامه پردیس مسکونی

اطلاعاتی در زمینه تحصیل در ایتالیا

توصیه ما به متقاضیان تحصیل در کشور ایتالیا که حداقل 16 سال سن دارند، برای گرفتن بهترین نتیجه در زمینه تحصیل این است که از موسسه Cepu کمک بگیرند. این موسسه از همان ابتدای پذیرش در مدرسه تا زمان فارغ‌التحصیلی همراه شما خواهد بود.

مدرک دیپلم معمولا پس از مدت 4 سال به فارغ‌التحصیللان اعطا می‌شود. به‌طور کلی مراحل مربوط به اخذ مدرک دیپلم در یک مدرسه ایتالیایی با بهره‌مندی از موارد زیر امکان‌پذیر می‌باشد:

 • ورود به کشور ایتالیا
 • ثبت‌نام در سال اول تحصیلی
 • ثبت‌نام در سایر سال‌های تحصیلی
 • امتحانات دولتی و دیپلم
 • معلم خصوصی (در تمام طول مدت تحصیل یک معلم خصوصی از شما پشتیبانی می‌کند)

معلم خصوصی دو عملکرد دارد:

 • همانند والدین به دانش‌آموزان توجه و کمک می‌کند. این مدرس موظف است که گزارشات مربوط به رفتار، مدرسه و نحوه زندگی دانش‌آموز را به خانواده وی اطلاع دهد و مشکلات احتمالی را رفع کند. یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته مدرسان، نزدیکی و حمایت از دانش‌آموز در منزل است.
 • مدرس به دانش‌آموز در انجام تکالیف درسی کمک می‌کند. هر مدرس، در زمینه روش مطالعه و فنون یادگیری، مطالب تخصصی منحصربه‌فرد دارد. در نتیجه می‌تواند کمک‌های کامل آکادمیک را اجرا کند.

دوره‌های تحصیلی در کشور ایتالیا شامل 4 دوره است. در ادامه ویژگی‌هایی در رابطه با هر یک از این دوره‌های تحصیل و نیز توضیح مختصری از آن‌ها را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

 1. دبستان

کودکان تمامی ملیت‌های ساکن در کشور ایتالیا می‌توانند از دوره‌های تحصیلی رایگان بهره‌مند شوند. این کودکان از سه سالگی وارد مهدکودک‌ می‌شوند. حضور کودکان در دبستان از سن 6 سالگی اجباری است. مطابق با استانداردهای آموزش اروپایی کودکان می‌توانند با رسیدن به سن 5.5 سالگی در مدارس ابتدایی ثبت‌نام کنند.

زبان انگلیسی، زبان ایتالیایی، جغرافیا، ریاضی و علوم از جمله دروسی می‌باشند که کودکان در این دوره تحصیلی مطالعه می‌کنند، می‌خوانند و می‌نویسند.

کودکان دبستانی دروس مطالعات اجتماعی، مطالعات رایانه‌ای و موسیقی را نیز فرا می‌گیرند. آموزش دینی اختیاری می‌باشد. دوره تحصیلی دبستان 5 سال طول می‌کشد. در هر یک از کلاس‌های درس حدود 10 تا 20 دانش‌آموزان کوچک حضور دارند.

 1. دوره متوسطه – سطح اول

کلیه کودکانی که در سن 11 الی 14 سالگی قرار دارند، باید در دوره 3 ساله راهنمایی شرکت کنند. در این مقطع دانش‌آموزان باید حداقل 60 ساعت در هفته در کلاس‌های دروس رسمی که طیف گسترده‌ای از موضوعات را شامل می‌شودگ حضور داشته باشند.

گزارش مدرسه در پایان هر ترم به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. با اتمام دوره سه ساله آموزش در این دوره تحصیلی یک امتحان کتبی در زمینه دروسی از قبیل ریاضیات، دروس ایتالیایی، علوم و یک زبان خارجه برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

در صورت کسب نمره قبولی در این امتحان، مجوز متوسطه به دانش‌آموزان اعطا می‌شود.

 1. دوره متوسطه – سطح دوم

در کشور ایتالیا دو نوع مدرسه دبیرستان با عنوان Lisi و Istituto  وجود دارد. لی سئو از نظر علمی نسبت به اینستیتوتو بالاتر است. Istituto را در اصل می‌توان یک آموزشگاه حرفه‌ای دانست.

در دو سال اول تحصیل تمامی دانش‌آموزان دبیرستانی ملزم به گذراندن دروسی از قبیل جغرافیا، ریاضیات، زبان خارجه، زبان و ادبیات ایتالیایی، مطالعات اجتماعی، علوم، دین و تربیت‌بدنی هستند.

سن پذیرش افراد در دوره تحصیلی دبیرستان 14 الی 19 سالگی است. همچنین طول مدت دبیرستان 3 تا 5 سال طول می‌کشد.

 1. آموزشگاه یا دانشگاه حرفه‌ای

در این مقطع تحصیلی افراد می‌توانند در دوره‌های مختلف دانشگاهی و همچنین دوره‌های تخصصی موسیقی، هنری، کُر و حرفه‌ای شرکت کنند. طول این دوره 3 الی 5 سال است و سن ورود به این مقطع نیز 19 سال می‌باشد.

Cepu ایتالیا

انواع دبیرستان‌های کشور ایتالیا

 • موسسه Magistral  ماگسترال

معلمان با مطالعه در یک دوره 5 ساله برای آموزش در مدارس ابتدایی آماده می‌شوند. علاوه‌براین یک دوره آموزشی 3 ساله نیز برای دانش‌آموزان مهدکودک وجود دارد، اما داشتن این دیپلم دانش‌آموزان را برای انجام فرایند ثبت‌نام در دانشگاه مجاز نمی‌کند.

 • دبیرستان کلاسیک

این دوره 5 ساله آموزشی دانش‌آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می‌کند. برنامه‌های درسی مهم این دوره شامل دروس ادبیات ایتالیایی، یونان و لاتین می‌باشد. در طول مدت 3 سال از این دوره دروس تاریخ، فلسفه و هنر نیز مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

 • موسسات فنی

مطالعات 5 ساله در این موسسات دانش‌آموزان را برای تحصیل یا آماده کردن آن‌ها جهت ورود به مدارس فنی برای کار با ظرفیت فنی یا اداری در کشاورزی، صنعت یا تجارت پرورش می‌دهند.

 • دبیرستان علمی

دروس علوم طبیعی، شیمی و فیزیک به همراه یک زبان مدرن و لاتین در این دبیرستان ارائه می‌شود.

 • موسسه هنر

دانش‌آموزان با گذراندن یک دوره 3 ساله در موسسه هنر پس از دریافت دیپلم کارشناسی‌ارشد هنر برای فعالیت در یک زمینه هنری آماده می‌شوند.

 • مدرسه هنر

دانش‌آموزان با گذراندن یک دوره 4 الی 5 ساله در مدرسه هنر برای مطالعات دانشگاهی در زمینه‌های مختلف مانند مجسمه سازی، معماری و نقاشی آماده می‌شوند.

 • مؤسسات حرفه‌ای

دانش‌آموزان با گذراندن دوره 3 تا 5 ساله، صلاحیت حرفه‌ای را کسب می‌کنند.

دیپلم دبیرستان در کشور ایتالیا

گروه آموزشی CEPU برای دانش‌آموزان امکان ثبت‌نام در سایر دبیرستان‌های ایتالیا را فراهم می‌کند. خدمات گروه آموزشی CEPU عبارتند از:

 • انجام مصاحبه راهنمایی جهت کمک به دانش‌آموزان برای انتخاب نوع مناسب مدرسه متوسطه
 • اقامت در محل سکونت مدرسه و یا با یک خانواده میزبان صورت می گیرد
 • کمک اضافی روزانه توسط یک مربی خصوصی در تمامی مدارس
 • حضور و ثبت‌نام در دبیرستان منتخب
 • دوره فشرده آموزش زبان ایتالیایی قبل از ورود به مدرسه
 • تکمیل تمامی مراحل اداری مانند اخذ ویزا
 • بیمه پزشکی، مالیات و هزینه مدرسه
 • مطالعه زبان انگلیسی

اخذ دیپلم دبیرستان پس از شرکت در امتحانات کتبی و شفاهی امکان‌پذیر می‌باشد. امتحانات کتبی شامل سه آزمون می‌باشد‌. در اولین آزمون کتبی دانش‌آموز به مقاله‌ای نیاز دارد که به زبان ایتالیایی نوشته شده است و موضوع آن باید در زمینه تاریخ، ادبیات، علم و جامعه باشد.

در دومین آزمون کتبی دانش‌آموز باید مقاله‌ای در حوزه تخصص خود بنویسید. آزمون سوم عمومی‌تر است و متشکل از سوالاتی در زمینه موضوعات معاصر و زبان انتخابی دانش‌آموز می‌باشد.

پس از قبولی در امتحانات کتبی، دانش‌آموزان بایستی یک امتحان شفاهی را در حضور 6 معلم  بگذرانند. این امتحان در آخرین سال تحصیلی برگزار می‌شود.

به دانش‌آموزانی که در این امتحانات قبول شوند، انواع مختلف مدرک دیپلم با توجه به نوع مدرسه‌ای که در آن تحصیل می‌کنند اعطا می‌شود. ارائه مدرک دیپلم به همراه برخی مدارک دیگر برای ورود به دانشگاه ضرورت دارد.

جمع‌بندی

مهاجرت به کشورهای مختلف نیازمند آگاهی کامل از پروسه اخذ ویزا و قوانین مربوط به آن می‌باشد. گرفتن مشورت از یک فرد متخصص به شما جهت انجام صحیح روند مهاجرت کمک شایانی می‌کند.

اگر شما نیز خواهان مهاجرت و تحصیل در گروه آموزشی CEPU هستیدگ توصیه می‌کنیم حتما با مشاورین مجموعه سایت تحصیل در خارج ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

گروه آموزشی CEPU در کدام مقاطع تحصیلی خدمات ارائه می‌دهد؟

این گروه آموزشی در تمامی دوره‌های تحصیلی از دبستان تا دانشگاه به متقاضیان تحصیل خدمات ارائه می‌دهد.

طول مدت دوره تحصیلی در دبیرستان‌های کشور ایتالیا چند سال است؟

مقطع دبیرستان در ایتالیا 3 الی 5 سال طول می‌کشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *