ویزای همراه ایتالیا، شرایط مدارک، هزینه ویزا همراه ایتالیا

5/5 - (3 امتیاز)

شرایط ویزای همراه ایتالیا

یکی از دغدغه‌های اصلی مهاجران، چگونگی اخذ ویزا برای همراهان است. اغلب کشورهای مهاجر‌پذیر به همراهان افراد مهاجر، ویزای همراه ارائه می‌دهند.

ایتالیا را می‌توان در گروه کشور‌های قدرتمند فعال در حوزه تولید ناخالص داخلی نام برد. به دلیل هزینه‌های پایین زندگی در ایتالیا هر ساله بسیاری از افراد به این کشور مهاجرت می‌کنند.

در صورتی که افراد شهروند اتحادیه اروپا نباشند و با مجوز اقامت معتبر در کشور ایتالیا سکونت داشته باشند، برای ورود اعضای خانواده به این کشور می‌توانند اقدامات لازم را جهت درخواست ویزای همراه انجام دهند.

در این مقاله با سایت تحصیل در خارج شما را با شرایط اخذ ویزای همراه، مدارک، مزایا و.. آشنا خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

اطلاعات کلی در رابطه با ویزای همراه ایتالیا

از جمله ویزاهایی که اقامت طولانی مدتی برای دارندگان آن به دنبال دارد، ویزای خانوادگی ایتالیا یا ویزای همراه می‌باشد. این ویزا با عنوان ویزای ملی، ویزای ورودی و ویزای D نیز شناخته می‌شود.

افرادی که موفق به اخذ این ویزا می‌شوند، می‌توانند بیشتر از 3 ماه در کشور ایتالیا اقامت داشته باشند. افراد جهت دریافت ویزای همراه می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی مانند سرمایه‌گذاری، تحصیل، کار و غیره اقدام کنند.

جهت ارائه درخواست ثبت ویزای همراه، لازم است که در طول مدت کمتر از 6 ماه گواهی تایید شده ورود به کشور ایتالیا، به واسطه متقاضی اصلی از اداره مهاجرت ایتالیا صادر شود. علاوه‌براین ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه‌های زندگی همسر و فرزندان در کشور ایتالیا ضرورت دارد.

شرایط لازم جهت اخذ ویزای همراه ایتالیا

دریافت ویزای همراه تنها محدود به افرادی خاص می‌باشد. افرادی که از طریق ویزای توریستی به کشور ایتالیا سفر می‌کنند، واجد شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا نمی‌باشند.

اما یکی از شروط مهم اخذ ویزای همراه، طول مدتی است که فرد متقاضی در کشور ایتالیا اقامت دارد. اگر بازه زمانی اقامت فرد در این کشور بیش از 6 ماه باشد می‌تواند برای همراهان خود جهت اخذ ویزای همراه اقدام کند.

افرادی که واجد شرایط لازم جهت اخذ ویزای همراه می‌باشند عبارتند از:

 • شریک قانونی یا زوجه متقاضی اصلی

این شخص در صورتی که به شکل قانونی با شخص متقاضی در حال زندگی و یا نامزد این فرد با 6 ماه زندگی متوالی باشد، دارای شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه است. شخص متقاضی بایستی در مراحل اولیه ثبت درخواست ویزای خود، مشخصات نامزد خود را نیز در فرم مربوطه وارد کند.

 • پدرومادر

از آنجایی که اولویت دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان است، این ویزا برای والدین در شرایط ویژه‌ای صادر می‌گردد. در صورتی که وابستگی روحی و مالی والدین با فرزند به اثبات برسد، می‌توان برای آن‌ها جهت اخذ ویزای همراه اقدام کرد.

علاوه‌براین پدرومادرانی که سنی بالاتر از 65 سال داشته باشند و فرزند دیگری نداشته باشند که از آن‌ها مراقبت‌های لازم را به‌جا آورد نیز، واجد شرایط دریافت ویزای همراه می‌باشند.

 • فرزندان

ویزای همراه در صورتی به فرزندان تعلق می‌گیرد که والدین یک گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی خود در پرداخت مخارج تحصیل، پوشاک، خوراک، مسکن و به‌طور کلی تمامی هزینه‌های زندگی آن‌ها برای حداقل مدت زمان 2 سال ارائه دهند.

این ویزا برای فرزندان زیر 18 سال قابل دریافت است. فرزندان بالای 18 سال نمی‌توانند از این ویزا استفاده کنند، مگر در شرایطی خاص مانند مشکلات سلامتی، که قادر به تامین مخارج زندگی نباشند.

 • پدربزرگ و مادربزرگ

شرایط لازم جهت اخذ ویزای همراه برای پدربزرگ و مادربزرگ نیز همانند شرایط اخذ ویزا برای والدین است و در صورتی که وابستگی روحی و مالی به اثبات برسد، می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

 • فرزندخوانده

در صورتی که فرزندخوانده در شرایط قانونی تحت سرپرستی قرار گرفته باشد، با ارائه مدارک لازم می‌تواند ویزای همراه دریافت کند. شرایط دیگر اخذ ویزای همراه برای فرزندخوانده مانند شرایط فرزندان می‌باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه ایتالیا

 •   پاسپورت معتبر و مدارک اثبات کننده هویتی
 •   تکمیل فرم درخواست ویزای همراه
 •   گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه‌های زندگی در کشور ایتالیا
 •   دو قطعه عکس پاسپورتی مطابق با استانداردهای ICAO (عکس با پس‌زمینه سفید رنگ، بدون پوشش سر)
 •   گواهینامه دارای اعتبار (ارائه این گواهی برای شهروندان آمریکایی ضرورت ندارد)
 •   اسناد اثبات کننده خویشاوندی بین فرد درخواست کننده ویزا و شخصی که در ایتالیا اقامت دارد مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج و غیره.
 •   مجوز معتبر کار در ایتالیا، پرداخت مخارج ویزا و ارائه گواهی پرداخت مخارج مربوط به هزینه‌های دریافت ویزای همراه ایتالیا
 •   فتوکپی مجوز اقامت معتبر مربوط به شخصی که در ایتالیا سکونت دارد. در صورتی که اعتبار این مدرک به پایان رسیده باشد یا در شرف انقضا باشد، ارائه مدرکی که درخواست مجدد را به اثبات رساند ضرورت دارد.

ویزای همراه ایتالیا

میزان تمکن مالی لازم جهت درخواست ویزای همراه ایتالیا

متقاضی اصلی که در کشور ایتالیا اقامت دارد، تنها در صورتی می‌تواند برای ویزای همراه درخواست دهد که سالانه حداقل 5,830,76 یورو درآمد داشته باشد؛ که از این میزان باید 50 درصد آن را به همراهان اختصاص دهد. برای مثال در صورتی که همسر و یک فرزند داشته باشد، لازم است که میزان تمکن مالی شما 52,11661 یورو باشد.

زمان پردازش ویزای همراه ایتالیا

زمان پردازش این ویزا بسته به عوامل مختلف، می‌تواند متفاوت باشد؛ اما به‌طور کلی 21 روز یا چند ماه به طول می‌انجامد. علاوه‌براین با در نظر گرفتن مدت زمان دریافت مجوز کار که بین 4 تا 12 ماه می‌باشد، طول این مدت افزایش می‌یابد.

در صورتی که تمامی مراحل به‌طور کاملا صحیح انجام شود، ممکن است یک سال طول بکشد که همراهان شما ویزای همراه خود را دریافت کنند. همراهان بلافاصله پس از اخذ ویزای همراه از مقامات مربوطه در ایتالیا، به مدت 6 ماه فرصت دارند که به این کشور وارد شوند.

این افراد با ورود به کشور ایتالیا لازم است که ظرف مدت 8 روز درخواست مجوز اقامت ایتالیا را به اداره پلیس محلی ارائه دهند.

انواع ویزای همراه ایتالیا

ویزای همراه ایتالیا دو نوع دائمی و موقت دارد. در ادامه هر یک از این ویزاها را شرح خواهیم داد.

 1. ویزای دائمی

این ویزا به افرادی که اقامت دائم کشور ایتالیا را دارند تعلق می‌گیرد. اشخاصی که از طریق این ویزا به کشور ایتالیا مهاجرت می‌کنند، مجوز انجام کار، تحصیل و زندگی در این کشور را دارند.

هر یک از این موارد به فرد مقیم در کشور ایتالیا وابسته است. ویزای دائمی همراه ایتالیا تا زمانی معتبر است که فرد اصلی در کشور ایتالیا به‌صورت قانونی حضور و فعالیت داشته باشد.

 1.  ویزای موقت

اشخاصی که دارنده ویزای انتقالی، تحصیلی، کاری و دانشجویی می‌باشند، برای اخذ ویزای همراه می‌توانند اقدام کنند. به دارندگان ویزای موقت همراه در برخی کشورها به‌غیر از آمریکا، حقوق کمی همانند کار پاره‌وقت غیر رسمی پرداخت می‌شود.

اخذ ویزای همراه ایتالیا از طریق مهاجرت کاری

دریافت این نوع ویزا با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو می‌باشد. به‌عنوان مثال شخصی که در ایتالیا به کار مشغول است و اقامت یک ساله این کشور را دریافت کرده است، می‌تواند برای همراهان خود درخواست ویزا کند.

توجه داشته باشد به دلیل اینکه اعتبار ویزای کارگران فصلی کمتر از یک سال است، نمی‌توانند برای همراهان خود درخواست ویزا داشته باشند. مدارک لازم جهت درخواست ویزای همراه متقاضی مشغول به کار در ایتالیا، همان مدارک ذکر شده در مقاله است که مهمترین آن‌ها ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه‌ها می‌باشد.

اخذ ویزای همراه ایتالیا از طریق مهاجرت تحصیلی

به دلیل ارائه مزایای ویژه‌ای از جمله بورسیه‌هایی مانند بورسیه DSU از سوی دانشگاه‌های کشور ایتالیا و معتبر بودن دانشگاه‌های آن، هر ساله متقاضیان زیادی جهت تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند.

این دسته از افراد نمی‌توانند به صورت دائم به واسطه ویزای تحصیلی در ایتالیا اقامت داشته باشند. به همین دلیل لازم است که پس از اتمام دوره تحصیلی خود ویزای تحصیلی خود را به ویزاهای دیگری مانند ویزای سرمایه‌گذاری یا ویزای کار تغییر دهند.

به‌طور کلی دانشجویانی که می‌توانند برای درخواست ویزای همراه اقدام کنند، شامل موارد زیر می‌باشند:

 •   دانشجویانی که به واسطه دریافت بورسیه تحصیلی برای مدت زمان بیشتر از 6 ماه در کشور ایتالیا اقامت دارند.
 •   دانشجویانی که تمام‌وقت می‌باشند و دوره تحصیلی آن‌ها بیش از 6 ماه در ایتالیا طول می‌کشد.
 •   افرادی که تمایل دارند که ویزای تحصیلی خود را تمدید و در مقاطع بالاتر، تحصیل خود را در کشور ایتالیا ادامه دهند. به‌عنوان مثال فردی که پس از پایان دوره کارشناسی‌ قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد داشته باشد.

اخذ ویزای همراه ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری ازجمله اصلی‌ترین روش‌های دریافت پاسپورت و اقامت کشور ایتالیا است. سه روش اصلی سرمایه‌گذاری در این کشور عبارتند از:

 1.   خرید املاک و مسکن
 2.   کارآفرینی
 3.   ثبت شرکت

شخصی که در کشور ایتالیا در زمینه مستغلات و املاک سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد، نوعی ویزا که به‌عنوان ویزای طلایی یا گلدن ویزا شناخته می‌شود دریافت می‌کند.

این فرد می‌تواند برای هریک از افراد واجد شرایط درخواست ویزای همراه داشته باشد. لازم به ذکر است که در صورت پرداخت نکردن مبلغ معین شده به‌عنوان سرمایه پیش از موعد انقضا، ویزا باطل خواهد شد.

مزیت‌های اخذ ویزای همراه ایتالیا

ویزای همراه ایتالیا مزایایی دو طرفه برای فرد و کشور مقصد دارد. با اخذ این ویزا شخص دیگر نگرانی از بابت خانواده نخواهد داشت و می‌تواند با خیال آسوده فعالیت‌های خود را انجام دهد.

علاوه‌براین برخی از افراد مانند همسر فرد که ویزای همراه دریافت می‌کنند، بلافاصله پس از اخذ ویزا تحت پوشش بیمه درمانی ایتالیا قرار می‌گیرد و می‌تواند مشغول به کار در کشور ایتالیا شود‌.

یکی از مزیت‌هایی که کشور ایتالیا از ارائه اخذ ویزای همراه به‌دست می‌آورد، بهبود عملکرد متخصصان بین‌المللی می‌باشد. چرا که با حضور همراه احساس امنیت و آرامش بیشتری به متقاضی القا می‌شود.

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت تحصیل در خارج تمامی نکات لازم جهت اخذ ویزای همراه را برای شما عزیزان شرح دادیم. سایت رسمی تحصیل در خارج با مجموعه‌ای مجرب در زمینه انواع مهاجرت از جمله مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری به متقاضیان خدمات مشاوره‌ای حرفه‌ای ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای همراه ایتالیا می‌توانید با کارشناسان سایت تحصیل در خارج در ارتباط باشید.

سوالات متداول:

شروط مهم دریافت ویزای همراه شامل چه مواردی می‌باشد؟

از جمله شروط مهم اخذ ویزای همراه آن است که متقاضی اصلی شهروند کشورهای اتحادیه اروپا نباشد. داشتن تمکن مالی نیز می‌تواند در گروه شروط مهم قرار بگیرد.

  کدامیک از ویزاهای ایتالیا مشمول اخذ ویزای همراه هستند؟

ویزای کارآفرینی، تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری شامل ویزای همراه ایتالیا می‌باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *