5/5 - (1 امتیاز)

مهاجرت به روسیه و بررسی روش های آن

کشور روسیه یک مقصد بسیار مناسب برای مهاجرت است. از مزایای این کشور برای مهاجرت، می­توان به داشتن دانشگاه­ ها با شهریه پایین، سرمایه ­گذاری کم‌ هزینه و ثبت شرکت، اخذ ویزای آسان، زندگی کردن با هزینه کم و… را نام­ برد.

بطور معمول دریافت ویزای کشور روسیه ریسک پایینی دارد و از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود. تحصیل در این کشور مانند تحصیل در اوکراین و ترکیه، دارای هزینه معقولی است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی هم هزینه کمتر و هم روند سریع­تری دارد. در ادامه با سایت تحصیل در خارج، تمامی روش­ های مختلف مهاجرت به کشور روسیه را بررسی خواهیم کرد.

روش ­های مختلف موجود برای مهاجرت به کشور روسیه

با توجه به پایین بودن هزینه های مهاجرت به کشور روسیه و آسانی در اخذ ویزا، روش ­های زیادی جهت مهاجرت به این کشور وجود دارد که عبارتند از:

 •       مهاجرت کاری به کشور روسیه
 •       مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه
 •       مهاجرت به روش سرمایه گذاری در کشور روسیه
 •       مهاجرت ب روش ازدواج با یک شهروند روسیه ­ای
 •       مهاجرت به ­روش همراه
 •       مهاجرت به روش تولد فرزند در کشور روسیه
 •       مهاجرت به روش پناهندگی در کشور روسیه

در ادامه جزئیات این روش­ ها را بررسی می­کنیم.

مهاجرت کاری به کشور روسیه

یکی از روش ­های مهاجرت به کشور روسیه، از طریق اخذ ویزای کاری برای کار در این کشور است. یکی از ویزاهای پر دغدغه، ویزای کار کشور روسیه است.

معمولا سن 35 الی 40 سال آخرین حد ممکن برای پذیرش شغلی، در این کشور به حساب می آید. باید به این نکته توجه کرد که سنین بالا برای دریافت ویزا با مشکلی مواجه نخواهند شد؛ اما کارفرمایان معمولا برای این سنین، پذیرشی نخواهند داشت.

انواع ویزای کار در کشور روسیه:

 •       ویزای تک ورود (single entry): مدت اعتبار این نوع ویزا 90 روزه است و ویزای پایه برای کار در این کشور در نظر گرفته می‌شود.
 •       ویزای چند­بار ورود(multiple entry) : این نوع ویزا مدت زمان طولانی تری نسبت به ویزای تک ورود دارد و فرد امکان اشتغال در این کشور را در مدت زمان کمتر از یک سال دارا است.
 •       ویزای متخصصان: از سال 2010 نوع جدیدی از ویزا در این کشور ارائه شد که دارای مزایای بسیار زیادی از جمله اخذ ویزا با اعتبار سه سال در این کشور است.

به طور کلی اخذ ویزای کاری در کشور روسیه و نوع آن به شرایط شخص بستگی دارد که این شرایط شامل:

 •       نوع کار و تخصص متقاضی
 •       شرایط ویزای متقاضی
 •       کیفیت و هزینه ویزای متقاضی
 •       شرایط شهروندی متقاضی

مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه

مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه، یکی از ساده ترین روش ­های موجود برای مهاجرت به این کشور است. به دلیل مزایای این کشور، مهاجرت تحصیلی به روسیه همواره مورد توجه متقاضیان بوده است.

عدم نیاز به اخذ مدرک زبان (در صورت شرکت در دوره پادفک)، عدم وجود محدودیت سنی و آزمون ­های سخت برای ورود به دانشگاه­ ها، از مهمترین مزایای مهاجرت تحصیلی این کشور به‌شمار می آید.

در سالیان اخیر امکان شرکت در دوره­­ی پادفک انگلیسی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را در این کشور دارند، فراهم شده است. در مرحله اول امکان اخذ ویزای آسان برای متقاضی، سپس خانواده برای دیدار فرزند خود، از مهم­ترین مزایا برای متقاضیان ایرانی است.

همچنین امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در این کشور برای متقاضیان وجود دارد. همچنین محدودیت سنی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور وجود ندارد و این امتیاز خوبی برای افرادیست که سن بالا و گپ تحصیلی دارند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور روسیه

در حال حاضر یکی از بهترین روش ­های اخذ اقامت، مهاجرت ب روش سرمایه گذاری است. ثبت شرکت در کشور روسیه و سرمایه ­گذاری در این کشور یکی از راه­ های اخذ اقامت است. دو روش کلی سرمایه ­گذاری در کشور روسیه در نظر گرفته شده است.

1)   سرمایه ­گذاری در کشور روسیه از طریق خرید ملک

خرید ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار، برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است تا شخص بتواند برای اقامت دائم این کشور اقدام کند. متقاضی می­تواند پس از خرید ملک و اخذ اقامت دائم، برای دریافت پاسپورت کشور روسیه اقدام کند.

2) سرمایه گذاری در کشور روسیه از طریق ثبت شرکت

دو روند کلی برای سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت در کشور روسیه وجود دارد که می­تواند موجب اخذ اقامت دائم و یا موقت شخص شود. برای اخذ اقامت موقت (به مدت 3 سال)، محدودیتی برای ثبت هزینه شرکت وجود ندارد و می­توان با مقدار هزینه دلخواه اقدام به ثبت شرکت کرد و فعالیت خود را شروع کرد.

روند اخذ اقامت دائم این کشور به روش سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت متفاوت است. کمترین مقدار قابل قبول برای دریافت اقامت دائم کشور روسیه، 10 الی 50 میلیون روبل روسیه در نظر گرفته شده که در حدود 130 هزار دلار است. برای دریافت این نوع ویزا، استخدام 10 نفر شهروند روسی نیز ضروری است.

ویزاهای سرمایه گذاری متناسب با شرایط آن، 1 ساله، 2 ساله و 5 ساله هستند. در کشور روسیه حوزه هایی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده، عبارتند از:

 •       مواد شیمیایی
 •       تکنولوژی و نوآوری
 •       بیوتکنولوژی دارویی و تحقیقات پزشکی
 •       ماشین و قطعات ماشین
 •       صنایع حمل و نقل
 •       صنایع نفت و گاز
 •       هتل­ها و سرویس­های تفریحی
 •       کشاورزی و صنایع غذایی
 •       معادن و مواد آهنی

 

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

براساس قانون کشور روسیه، زمانی که شخص با یک شهروند روسی ازدواج می­کند، امکان دریافت پاسپورت این کشور را دارد.

شرایط دریافت پاسپورت کشور روسیه پس از ازدواج

 •       ضروریست که برای اقدام به دریافت پاسپورت، زوجین ساکن کشور روسیه باشند.
 •       ضروریست که حداقل سه سال از زمان ازدواج آن­ها گذشته باشد.
 •       واقعی بودن ازدواج باید اثبات و ثبت شود.
 •       ضروریست که شخص متقاضی پاسپورت ساکن کشور روسیه بوده و در طول یک سال بیشتر از سه ماه از این کشور خارج نبوده باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق همراه

معمولا اخذ ویزای همراه با مشکلی مواجه نمی­شود. شخصی که ویزای این کشور را چه به صورت دائم چه موقت دارد، می­تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال و در برخی موارد پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ خود را همراه با خود ببرد.

مهاجرت به­ روسیه از طریق تولد فرزند

دریافت تابعیت به­ روش تولد در کشور روسیه، تابع قانون خاک نیست و شرایطی دارد که به شرایط پدر و مادر او وابسته است. شرایط یک نوزاد برای دریافت شهروندی کشور روسیه عبارت­ است از:

 •       بدون توجه به محل تولد فرزند، پدر و مادر او شهروند کشور روسیه باشند.
 •       فرزند در کشور روسیه به دنیا آمده باشد و یکی از پدر یا مادر او شهروند روسیه باشد.
 •       در صورتی که پدر یا مادر شهروند کشور روسیه باشند و فرزند در کشور روسیه به دنیا نیامده باشد، ولی شهروندی کشور دیگر را نگرفته باشد.
 •       در صورتی که فرزند در کشور روسیه متولد شده باشد، پدر و مادر شهروند کشور روسیه نباشند و فرزند شهروندی کشور دیگری را نگرفته باشد.

مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور روسیه

ضروری است که بدانید مهاجرت بصورت پناهندگی در کشور روسیه یکی از دشوارترین و خطرناک ترین روش­ها برای مهاجرت به این کشور است. پناهندگی روشی بسیار پرریسک است و شخص می بایست شرایط پناهندگی را دارا باشد.

از این مشکلات می­توان به خطرات موجود در مسیر پناهندگی، مشکلات پس از رسیدن به کشور روسیه، بررسی پرونده و… نام ­برد.

دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور روسیه

در کشور روسیه روند دریافت اقامت دائم و پاسپورت نسبتا کوتاه است. در صورت داشتن اقامت موقت این کشور به جز اقامت تحصیلی، گرفتن پاسپورت و اقامت دائم بیش از دوسال طول نخواهد کشید.

شخص پس از ورود به کشور و پس از گذشت 6 ماه از اقامت موقت او، امکان درخواست برای اقامت دائم را خواهد داشت. بسته به شرایط و موقعیتی که دارد، اقامت دائم روسیه به او داده می‌شود. این اقامت هر 5 سال یک­بار بدون هیچ مشکلی تمدید می­شود.

یک سال پس از دریافت اقامت دائم، شخص می­تواند برای دریافت پاسپورت روسیه اقدام کند و در صورتی که مشکلی از لحاظ قانونی وجود نداشته باشد، می­تواند پاسپورت خود را دریافت کند.

سهمیه ایالتی برای دریافت اقامت دائم کشور روسیه

یکی از قوانین و امتیازات بسیار خوب کشور روسیه، شانس دریافت اقامت دائم این کشور از طریق سهمیه ایالتی است. این سهمیه برای افرادی است که ساکن کشور روسیه و اقامت موقت این کشور را دارند و می توانند برای دریافت اقامت دائم شانس خود را امتحان کنند. برای مثال در ایالت مسکو بیش از هزار نفر شانس برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم را دارند.

نتیجه گیری

در این مقاله ما با مزایای مهاجرت به روسیه و روش ­های مختلفی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد آشنا شدیم. یکی از پرطرفدارترین روش ­های مهاجرتی ذکر شده، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است.

در آخر لازم است بگوییم که این شرایط فرد است که مشخص می­کند کدام روش مهاجرت برای او مناسب است.  امیدواریم در این مقاله اطلاعات مفیدی در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده باشیم.

موسسه معتبر تحصیل در خارج همراه با کارشناسان و مشاوران مجرب خود، شما را همواره در مسیرهای مهاجرتی خود همراهی می­کند.

سوالات متداول

ساده ترین روش مهاجرت به کشور روسیه چیست؟

مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در کشور روسیه یکی از ساده ترین و سریع­ترین روش های موجود است.

آیا برای مهاجرت به کشور روسیه شرایط سنی خاصی وجود دارد؟

در صورت داشتن جاب آفر یا پذیرش تحصیلی در کشور روسیه، شرایط سنی مانعی برای ورود افراد به این کشور نخواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *