ازدواج در روسیه

5/5 - (2 امتیاز)

ازدواج در روسیه

دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج با شهروندان روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج، یکی از بهترین، کم ­دغدغه ترین و راحت ترین روش­­ها برای دریافت اقامت در این کشور است .تمام افرادی که با شخصی که دارای اقامت دائم کشور روسیه است ازدواج کنند، می توانند حق اقامت در این کشور را دریافت کنند.

حق اقامت در روسیه از طریق راه­ها و روش­ های مختلفی همچون کار، تحصیل و از طریق ازدواج امکان‌پذیر است.در ادامه در سایت تحصیل در خارج با ما همراه باشید تا با جزئیات کامل مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج آشنا شویم.

درباره ازدواج در روسیه

در صورتی که شما قصد اقامت طولانی مدت و دائمی در کشور روسیه را داشته باشید، لازم است که اجازه اقامت در این کشور را دارا باشید. دریافت حق اقامت به روش­ های مختلفی امکان‌پذیر است؛ یکی از این روش ­ها ازدواج با یک شهروند روسیه ­ای است.

از این رو مدارکی برای شما صادر می­شود که موسوم به حق اقامت شما در این کشور از طریق ازدواج است. حق اقامت در روسیه از طریق ازدواج برای شما تمامی حقوق شهروندی، به جز حق شرکت در رای­ گیری را فراهم می­کند.

طبق آمار بدست آمده در سال 2020 حدود شش هزار ازدواج با افراد خارجی­ در کشور روسیه ثبت شده است که اکثر آن‌ها آقایان بودند. آقایانی که با دختران روسی ازدواج کرده‌اند، حدودا از صد کشور مختلف مانند ویتنام، آلمان، یونان و… بوده‌اند.

شرایط ورود به کشور روسیه و ازدواج با شهروند روسی

پس از ورود فرد به کشور روسیه و ازدواج با شهروند اهل روسیه، می­تواند درخواست اقامت دهد. این حق به دلیل ازدواج فرد با یک شهروند روسی به او داده می­شود و تا زمانی که همسر او باشد، این حق اقامت نیز تمدید می­شود.

ارائه این درخواست در هر سال سهمیه بندی شده و محدود است؛ ولی معمولا محدودیتی برای اقامت از طریق ازدواج وجود ندارد.

همچنین فرد می­تواند پس از گذشت یک الی دو سال پس از اقامت موقت، درخواست دریافت اقامت دائم و شهروندی روسیه را دهد و اقامت دائم خود را دریافت کند.

به این نکته توجه داشت که تا زمانی که فرد دارای اقامت موقت است، اشخاصی از طرف دولت مامور می­شوند که به این خانواده ها سرکشی کنند.  هدف این سرکشی ها بررسی و حقیقت ازدواج آن­ها و کیفیت آن است.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

 •       فرم درخواست
 •       فیش حقوقی
 •       پاسپورت
 •       پاسپورت همسر
 •       دو قطعه عکس
 •       گواهی ازدواج
 •       گواهی­های پزشکی
 •       مدارک مبتنی بر تسلط به زبان روسی

اخذ پاسپورت و شهروندی کشور روسیه

دریافت حق شهروندی کشور روسیه از طریق ازدواج، یکی از کم ریسک ترین و سریعترین روش های دریافت شهروندی در این کشور است. با انجام سه مرحله از یک پروسه امکان دریافت شهروندی در این کشور از طریق ازدواج امکان­پذیر است.

پس از ازدواج با فرد اهل روسیه، دریافت اقامت موقت، پس از آن با گذشت یک الی دو سال و ارسال درخواست، اقامت دائم این کشور و پس از دریافت اقامت دائم، امکان درخواست برای شهروندی و تا حدود یک سال بعد امکان دریافت پاسپورت روسیه­ای برای افراد فراهم است.

زمانبندی دریافت انواع اقامت در روسیه پس از ازدواج

 •       دریافت اقامت موقت دقیقا پس از ازدواج
 •       دریافت اقامت دائم یک الی دو سال پس از ازدواج
 •       دریافت شهروندی و پاسپورت نهایتا یک سال پس از ازدواج

ازدواج در روسیه

هزینه ازدواج در کشور روسیه

برای ازدواج در کشور روسیه و یا ازدواج با یک شهروند روسی، نیازمند مدرکی است که نشان­دهنده تجرد فرد خارجی است. می­توان این مدرک را در کشور مبدا یا در سفارت کشور مبدا در کشور روسیه دریافت کرد.

این مدرک با عنوان CNI  معروف است و هزینه دریافت آن برای کشور های مختلف متفاوت است. هزینه های مورد نیاز برای ازدواج در روسیه عبارتند از:

 •       ترجمه و تایید مدارک و پاسپورت فرد خارجی: 450 روبل روسیه و دو روز کاری
 •       مدرک عدم تاهل فرد روسی:450 روبل روسیه و دو روز کاری
 •       مدرک و ترجمه وزارت دادگستری برای تولد و ازدواج فرد روسی: 50 روبل روسیه
 •       مدرک عدم تاهل شخص غیر روسی : حدودا 50 روبل روسیه و وابسته به سفارت مبدا
 •       مدرک مورد نیاز در صورت ازدواج کردن در گذشته: حدود 50 روبل روسیه و وابسته به سفارت مبدا
 •       مدرک ازدواج و ترجمه آن: 120 روبل روسیه + 300 روبل روسیه

ازدواج در روسیه و تصورات غلط

در سال 2016 یک خبر اعلام شد که دولت روسیه به هر شخصی که با دختران روسی ازدواج کند، یک جایزه در حدود 15 هزار دلار و همچنین اعطای اقامت را در نظر دارد. اما این خبر توسط یک منبع غیر موثق ارائه شده بود و پس از گذشت مدت زمانی کذب بودن این خبر اثبات شد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی داشتیم شما را با جزئیات کامل مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج آشنا کنیم و مراحل و حداقل هزینه های لازم برای مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم.

موسسه معتبر تحصیل در خارج  با بکارگیری بهترین و مجرب­ترین کارشناسان و مشاوران مهاجرتی، مفتخر است در راستای اهداف مهاجرتی­تان همراه شما باشد.

سوالات متداول

آیا مهاجرت به کشور روسیه از طریق ازدواج نیازمند به تمکن مالی است؟

خیر. هزینه مشخصی برای این روند در راستای ارائه تمکن وجود  ندارد.

  آیا روند دریافت شهروندی از طریق ازدواج در روسیه طولانی است؟

خیر. این روند جزو پروسه‌های کوتاه و کم‌ریسک به‌شمار می‎‌رود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *