تحصیل رایگان در خارج

5/5 - (3 امتیاز)

مهاجرت به کشورهای دیگر و تحصیل در دانشگاه‌های خارجی همواره با چالش‌هایی مواجه است. یکی از این چالش‌ها سرمایه‌ای است که برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی مورد نیاز می‌باشد. این موضوع همواره یکی از مانع‌های اصلی برای دانشجویان مهاجر بوده است. شهریه‌های بالا و هزینه‌های مرتبط با زندگی و تحصیل در کشورهای دیگر، از جمله چالش‌های اساسی هستند که می‌توانند باعث سختی در مهاجرت به خارج شوند. تحصیل رایگان در دانشگاه یکی از مسائلی است که اغلب دانشجویان در ایران و حتی در سراسر جهان به دنبال آن هستند.

در این مقاله، قصد داریم به بررسی امکانات و فرصت‌های تحصیل رایگان در دانشگاه‌های خارجی بپردازیم. این بررسی با هدف ارائه اطلاعات جامع و مفید به دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی انجام می‌شود.

تحصیل رایگان و تحصیل ارزان در خارج

در حقیقت، تحصیل در کشورهایی که امکان تحصیل رایگان یا با هزینه‌های مناسب‌تری ارائه می‌دهند، یک فرصت با ارزش برای دانشجویان مهاجر است. 

کشورهایی هستند که با دانشگاه‌های معتبر و برنامه‌های تحصیلی گسترده، تحصیل رایگان را به دانشجویان ارائه می‌دهد یا شهریه های بسیار کمی دارند. حتی در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، هزینه‌های زندگی در آن‌ها نیز بسیار مناسب‌تر است. در ادامه به معرفی چند کشور خوب برای مهاجرت می‌پردازیم.

ایتالیا و تحصیل رایگان در آن

ایتالیا یکی از کشورهایی است که فرصت‌های تحصیل رایگان را برای دانشجویان جهان از جمله ایرانیان را فراهم کرده است. بورسیه‌های استانی DSU ایتالیا نه‌تنها به دانشجو امکان تحصیل رایگان را می‌دهد، بلکه هر سال حدود 7000 یورو به‌صورت کمک هزینه به دانشجو اختصاص می‌دهد. علاوه بر این، این بورسیه‌ها برای دختران بیشتر از پسران ارائه داده می‌شود.

هزینه‌های زندگی در ایتالیا نیز در مقایسه با سایر کشورها مناسب است. این موضوع نقطه قوت دیگری است که باعث می‌شود ایتالیا به عنوان مقصدی جذاب برای تحصیل برای دانشجویان باشد. علاوه‌براین امکانات، یکی از مزایای مهم تحصیل در ایتالیا بهره‌مندی از یک پاسپورت ارزشمند است که پس از کار کردن به‌مدت 5 سال در ایتالیا، دانشجویان می‌توانند اقامت دائم خود را در این کشور اخذ کنند. این امکان نشان از ارزش ویژه‌ای است که ایتالیا به دانشجویان خود اختصاص می‌دهد

مزایای کشور ایتالیا

ایتالیا، علاوه بر فرصت‌های تحصیلی و مالی، دارای مزایای دیگری نیز است که از آن‌ها می‌توان بهره‌مند شد. در این کشور، می‌توان علاوه بر زبان ایتالیایی در برخی رشته‌ها به زبان انگلیسی هم به تحصیل پرداخت.

همچنین، فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی در ایتالیا بسیار جذاب هستند. با داشتن یک مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور، درآمد خوبی و آینده شغلی درخشان را می‌توان به دست آورد. موقعیت‌های شغلی در ایتالیا نیز قابلیت ارتقاء دارند و این امر باعث می‌شود که دانشجویان بتوانند در محیط کاری رقابتی به جایگاه‌های برتری دست یابند. در حین تحصیل هم اجازه کار 20 ساعت در هفته برای دانشجویان داده می‌شود.

علاوه بر این، پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر راحت‌تر و آسان‌تر است. فرآیند و شرایط پذیرش معمولاً در این کشور، به دانشجویان بین‌المللی فرصتی راحت ‌تر برای ورود به دانشگاه‌ها فراهم می‌کند. این امکانات همراه با امکان تحصیل به زبان انگلیسی، ایتالیا را به مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

موسسه “نبولا” با دارا بودن ارتباطات مؤثر و نزدیک با دانشگاه‌های ایتالیا، قادر است به دانشجویان این امکان را فراهم کند که به صورت تضمینی بورسیه استانی را از دانشگاه‌های ایتالیا دریافت کنند.

به مناسبت روز دانشجو، موسسه نبولا تا 60% تخفیف در هزینه پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا و اخذ بورسیه استانی برای دانشجوها را ارائه می‌دهد. این اقدام از سوی موسسه نبولا، به دانشجویان کمک می‌کند تا با شیوه‌ای مقرون به صرفه‌تر و با کاهش هزینه‌ها، به تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا و بهره‌مندی از بورسیه‌های استانی در این کشور بپردازند. (مشاهده تخفیفات)

تحصیل رایگان در آلمان

آلمان با دانشگاه‌های برجسته و برنامه‌های تحصیلی گسترده، به دانشجویان فرصت تحصیل رایگان را ارائه می‌دهد. این کشور از دیگر کشورهای اروپایی تفاوت مهمی در این زمینه دارد، زیرا شهریه‌های آموزشی به صورت عمومی رایگان هستند و حتی در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، هزینه‌های زندگی در آلمان نسبت به شهریه‌ها بسیار مناسب‌تر است. این ویژگی باعث می‌شود که آلمان یکی از مقاصد پرطرفدار برای دانشجویان بین‌المللی باشد که به دنبال امکانات تحصیلی با کیفیت و هزینه مناسب هستند.

موسسه “نبولا” برای دانشجویانی که از طریق این موسسه برای تحصیل در آلمان اقدام می‌کنند، دوره‌های زبان آلمانی رایگان ارائه می‌دهد. این دوره‌های زبان، به دانشجویان کمک می‌کنند تا پیش از شروع تحصیل در آلمان، مهارت‌های زبانی لازم را برای موفقیت در محیط تحصیلی به دست آورند.

به مناسبت روز دانشجو، موسسه نبولا تا 60% تخفیف در هزینه پذیرش از دانشگاه‌های آلمان برای دانشجوها را فراهم کرده است. این اقدام از سوی موسسه نبولا، به دانشجویان کمک می‌کند تا با کاهش هزینه‌ها، بهره‌مندی از فرصت‌های تحصیلی در آلمان را داشته باشند و به صورت مقرون به صرفه‌ای به تحصیل در این کشور بپردازند.

ترکیه بورسلاری و بورسیه 100% دانشگاه های خصوصی

در ترکیه، تحصیل رایگان از طریق بورس‌های مختلف امکان‌پذیر است. یکی از راه‌های اصلی تحصیل رایگان در این کشور، دریافت “ترکیه بورسلاری” از دولت ترکیه است. این بورس‌ها، به دانشجویان بین‌المللی امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های ترکیه را می‌دهند. ترکیه بورسلاری، یکی از بزرگ‌ترین بورس‌های دولتی در جهان است که برای دانشجویان خارجی فرصتی بی‌نظیر برای تحصیل به صورت رایگان فراهم می‌آورد. حتی بسیاری از هزینه های زندگی دانشجو در ترکیه را هم تحت پوشش قرار میدهد.

راه دوم برای تحصیل رایگان در ترکیه، بورسیه‌های صد درصد در دانشگاه‌های خصوصی است. این بورسیه‌ها اجازه می‌دهند تا دانشجویان شهریه تمامی ترم‌های تحصیلی خود را یکجا پرداخت کنند و در نتیجه از تخفیفات قابل توجهی در شهریه بهره‌مند شوند. این امکانات برای دانشجویان ایرانی، خصوصاً با توجه به نوسانات قیمت ارز در کشور، بسیار مفید و ارزشمند هستند.

ورود به دانشگاه‌های ترکیه نسبتاً آسان است، به ویژه در دانشگاه‌های خصوصی که از طریق سوابق تحصیلی و معدل دیپلم دانشجویان را پذیرش می‌کنند. نزدیکی جغرافیایی به ایران و ورود و خروج آسان از این کشور، یکی از مزایای دیگر تحصیل در ترکیه است.

علاوه بر این، دانشجویان با برنامه‌های تبادلی می‌توانند یک یا دو ترم از تحصیل خود را در دانشگاه‌های اروپایی یا آمریکایی، انجام دهند و از تجربه‌های بین‌المللی بیشتری بهره‌مند شوند.

تحصیل رایگان در خارج

دریافت بورسیه با موسسه نبولا

بورس‌های صد درصد در دانشگاه‌های ترکیه می‌توانند از طریق موسسه “نبولا” دریافت شوند. این موسسه با دارا بودن ارتباطات و روابط نزدیک با دانشگاه‌های ترکیه، قادر است به دانشجویان کمک کند تا با شهریه‌های قابل قبول‌تر و کمتر در دانشگاه‌های خصوصی تحصیل کنند.

در این راستا، به دانشجویانی که میخواهند به صورت معمولی و با شهریه‌های استاندارد در دانشگاه‌های خصوصی یا دولتی تحصیل می‌کنند، به مناسبت روز دانشجو، موسسه نبولا تا 90% تخفیف در هزینه پذیرش به دانشجو را ارائه می‌دهد. این اقدام از طرف موسسه نبولا، به دانشجویان کمک می‌کند تا به شیوه‌ای مقرون به صرفه‌تر و با هزینه کمتر به تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی و دولتی در ترکیه بپردازند.

تحصیل بسیار ارزان در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا، اگرچه به‌طور کامل رایگان نیست، اما شهریه‌های دانشگاهی در این کشور به قدری پایین است که نزدیک به رایگان محسوب می‌شوند. به‌عنوان مثال، با شهریه سالیانه 1000 یورو، دانشجو می‌تواند به تحصیل پزشکی در اسپانیا بپردازد که این مبلغ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است. علاوه‌براین، هزینه‌های زندگی در اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است که این موضوع نقطه قوت بیشتری را برای دانشجویان ایجاد می‌کند.

مزایای تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا دارای مزایای بسیاری است. به‌عنوان مثال، دانشجویان بین‌المللی مجوز کار قانونی را دریافت می‌کنند و می‌توانند تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنند. عضویت در منطقه شنگن یکی از مزایای مهم تحصیل در اسپانیا است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا به کشورهای دیگر اروپایی بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

ورود به دانشگاه‌های اسپانیا نسبتاً راحت است و دانشگاه‌های این کشور اعتبار بالایی در سطح جهانی دارند و مورد تایید در کشورهای اروپایی، آمریکایی و حتی ایران هستند. اعتبار علمی بالای دانشگاه‌های اسپانیا نشان از کیفیت بالای آموزش و تحقیقاتی در این کشور دارد که به دانشجویان امکان پیشرفت و رشد تحصیلی را می‌دهد.

به مناسبت روز دانشجو، موسسه “نبولا” تا 60% تخفیف در هزینه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا را برای دانشجویان فراهم کرده است. این اقدام از سوی موسسه نبولا، به دانشجویان کمک می‌کند تا به‌صورت مقرون به صرفه‌ و با کاهش هزینه‌ها، بتوانند از فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه‌های برجسته اسپانیا بهره‌مند شوند (مشاهده تخفیفات)

تحصیل ارزان در بلغارستان

بلغارستان با هزینه‌های شهریه دانشگاهی مناسب، یک مقصد جذاب برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود. شهریه مناسب دانشگاه‌ها و هزینه‌های زندگی پایین، این کشور را به یکی از مقاصد مورد علاقه برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. علاوه بر هزینه‌های پایین، دانشگاه‌های بلغارستان از ویژگی‌هایی دیگر نیز برخوردارند که شامل موارد زیر است:

  • کیفیت آموزشی: دانشگاه‌های بلغارستان از طریق ارائه برنامه‌های تحصیلی با کیفیت و استانداردهای بین‌المللی، به دانشجویان امکان می‌دهند تا تحصیلات با کیفیتی را تجربه کنند.
  • فرصت‌های شغلی: پس از اتمام تحصیلات، فرصت‌های شغلی مناسبی در بلغارستان و حتی در کشورهای اروپایی دیگر برای فارغ‌التحصیلان وجود دارد.
  • محیط زیست زیبا: طبیعت زیبا و محیط آرام و دوستانه در بلغارستان، برای دانشجویان بین‌المللی یکی از جذابیت‌های این کشور است.

با رسیدن به روز دانشجو، موسسه “نبولا” به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که با 60% تخفیف در هزینه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های بلغارستان، اقدام به تحصیل در این کشور با هزینه مقرون به صرفه‌تری نمایند. این اقدام، یک فرصت منحصر به فرد است که توسط موسسه نبولا به دانشجویان ارائه می‌شود تا از طریق کاهش مخارج، به بهترین شکل از فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه‌های بلغارستان بهره‌مند شوند.

سخن پایانی در مورد تحصیل رایگان

دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌ها دیگر نیاز نیست نگرانی‌ داشته باشند. موسسه “نبولا” با ارائه 60 الی 90 درصد تخفیف به مناسبت روز دانشجو، تمامی مراحل مهم و ضروری مانند تهیه مدارک، اخذ پذیرش، ثبت نام در دانشگاه، امور اقامت و مالی را به عهده می‌گیرد. این موسسه صفر تا صد کلیه امور دانشجویی را همراه و پشتیبانی می‌کند تا دانشجویان بتوانند بدون هیچ نگرانی و استرسی به تحصیل در دانشگاه‌های مورد علاقه‌شان مشغول شوند. (مشاهده تخفیفات)

سوالات متداول در مورد تحصیل رایگان

آیا تمام دانشگاه‌های اروپایی شهریه رایگان دارند؟

خیر، تمام دانشگاه‌ها شهریه‌های متفاوتی دارند. با این حال، بسیاری از کشورها امکانات بورسیه و شهریه مناسبی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند.

آیا تمام دانشجویان می‌توانند از این تخفیف‌ها استفاده کنند؟

بله، تخفیف‌ها و فرصت‌های ارائه شده توسط موسسه “نبولا” برای همه دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارجی را دارند، در دسترس است.

آیا این موسسه به جز ارائه تخفیف‌ها، از سایر خدماتی هم برای دانشجویان پشتیبانی می‌کند؟

بله، این موسسه به جز تخفیف‌هایی که ارائه می‌دهد، در تمام مراحل تحصیلی از اخذ پذیرش تا امور مالی و اقامت دانشجویان را همراهی می‌کند.

آیا این تخفیف‌ها مناسب برای تمام کشورهای موجود در اروپا و خارج از آن است؟

تخفیف‌ها و امکانات موسسه نبولا بستگی به همکاری و توافقات با دانشگاه‌ها و کشورها دارد. از این رو ممکن است برای تمام کشورها یکسان قابل اعمال نباشد، اما بسیاری از کشورها از این تخفیفات برخوردار هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *