خلبانی در ایتالیا

5/5 - (5 امتیاز)

تحصیل رشته آکادمی خلبانی در ایتالیا

آکادمی خلبانی دِل ولوو (Accademia del Volo) یکی از بهترین دورهای کارآموزی در فرودگاه‌های کشور ایتالیا را برای دانشجویان رقم می‌زند. این آکادمی در فرودگاه بین‌المللی سان فرانسیسکو دِ اسیس در پرگویای (ایتالیا)، واقع شده است.

آموزش پرواز در آکادمی Del volo به‌صورت دروس نظری و عملی، توسط مربیانی باتجربه و حرفه‌ای برای پهپادها و هواپیماها ارائه می‌شود. با شرکت در دوره‌های کارآموزی خلبانی در این آکادمی در صورت اثبات توانایی، می‌توانید به راحتی استخدام شوید.

جهت کسب آگاهی بیشتر در رابطه با آموزش خلبانی در این آکادمی، تا انتهای این مقاله در سایت تحصیل در خارج با ما همراه باشید.

اطلاعات کلی در رابطه با آکادمی خلبانی Del volo

آکادمی خلبانی Del volo که دارای چندین شعبه در کشور ایتالیا می‌باشد، با آگاهی نسبت به پتانسیل‌های موجود در قسمت حمل‌ونقل هوایی در رابطه با فرصت‌های شغلی، با تاسیس یک مدرسه که در فرودگاه بین‌المللی (Umbria “San Francesco d’Assisi”) در پروژیا واقع شده است، دوره‌های کارآموزی خلبانی را به علاقه‌مندان برگزار می‌کند.

فرایند و زیرساخت‌های آموزش خلبانی در این مدرسه با داشتن مدرسان و مربیانی که تجربه‌ای گسترده در زمینه حمل‌ونقل هوایی دارند و قصد انتقال دانش خود به علاقمندان این حوزه را دارند، قابل تضمین است.

اعتبارسنجی آکادمی خلبانی Del volo

سازمان آموزشی آکادمی Del volo که مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری ایتالیا (ENAC) می‌باشد، دوره‌های آموزشی خود را براساس آیین‌نامه EASA برگزار می‌کند.

 دانشجویان بین‌المللی در آکادمی خلبانی Del volo

این آکادمی به دانشجویان بین‌المللی مشتاق به یادگیری حرفه خلبانی از سراسر جهان، یک سرویس پشتیبانی کاملا شخصی جهت کمک به استفاده بیشتر از آموزش‌های پرواز ارائه می‌دهد. در ادامه به معرفی هر یک از این دوره‌های آموزشی خواهیم پرداخت.

دوره‌های آموزش خلبانی هواپیما

 •   مجوز ATPI (مجوز خلبان حمل‌ونقل هواپیمایی)
 •   مجوزهای FI-CRI-CRI / MEP / MSC / SEP / IR
 •   تبدیل مجوز دوره‌های ICAO به EASA
 •   مجوزهای IPL / CPL
 •   مجوز PPL (دوره خلبان خصوصی)

گواهینامه‌های ارائه شده توسط آکادمی خلبانی Del volo

این آکادمی دارای گواهینامه‌های ENAC به شرح زیر است:

 •   گواهینامه‌های EASA )Part-ORA)، Part-FCL سیستم‌های تنظیم هوانوردی مشترک برای کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشند که هماهنگ کننده مقررات متفاوتی هستند که پیش از این توسط کشورهای واحد اتخاذ شده‌اند.
 •   یکی از بالاترین گواهینامه‌های EASA که مربوط به تمامی سطوح آموزشی است و در اروپا برای مدارس پرواز داخلی صادر می‌شود، گواهینامه T.O نام دارد.
 •   ENAC.CA.APR.037 (DRONES)
 •   هواپیماها (AUTO.0082)

دوره‌های آموزشی پرواز در آکادمی خلبانی Del volo

آموزش و راهنمایی حرفه خلبانی در این آکادمی به گونه‌ای ارائه می‌شود که برای دانشجویان علاوه‌بر آموزش پرواز به عنوان یک فرصت حرفه‌ای‌، سرگرمی لازم جهت لذت بردن از اوقات فراغت نیز فراهم می‌کند.

TEA (آزمون انگلیسی برای حمل‌ونقل هوایی)

مطابق با قوانین در رابطه با الزامات مهارت زبان، تسلط دانشجویان به زبان انگلیسی جهت دستیابی و حفظ ارتباطات رادیویی ضرورت دارد. متقاضیان برای پذیرفته ‌شدن در آکادمی خلبانی Del volo باید اثبات کنند که حداقل از سطح 4 زبان انگلیسی مطابق مقیاس ICAO ارائه شده در اسناد برخوردار هستند.

برای این منظور متقاضیان باید در آزمون زبان انگلیسی (Aviation) که به آزمون TEA شهرت دارد شرکت کنند. داشتن این گواهینامه برای پرواز با استفاده از VFR و IFR در خارج از کشور ایتالیا ضرورت دارد. با شرکت در این آزمون پس از مدت مشخصی (این مدت برای سطح 4، چهار سال و برای سطح 6، پنج سال طول می‌کشد)، بر اساس سطح به دست آمده (به جز سطح 6) سطح زبان خلبان در پروانه او درج می‌شود.

هواپیمایی Accademia del Volo

این آکادمی دارای 5 هواپیما است که برای رده‌بندی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. این هواپیماها عبارتند از:Piper PA-28 Archer III Seneca V، یک پیکان PA-28 Arrow، یک Partenavia P 66، یک Piper PA-34 Piper  و یک Piper PA 19.

سازندگان هواپیما‌های این ناوگان، کشورهای آمریکایی و ایتالیایی هستند. همچنین هواپیمای این آکادمی توسط امکاناتی مجهز که مورد تایید ENEC و EASA هستند نگهداری می‌شوند.

دوره‌های خلبانی هواپیماهای بدون سرنشین

آکادمی خلبانی del Volo برای متقاضیان علاقه‌مند به کسب گواهینامه خلبانی هواپیماهای بدون سرنشین، جهت اقدامات حساس و غیرمهم نیز دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند. این دوره‌های آموزشی خاص برای هواپیماهایی با وزن 300 گرم تا 4 کیلوگرم تا 25 کیلوگرم توسط مربیان واجد شرایط مطابق با برنامه ارائه می‌شود.

بخش‌های اصلی که هواپیماهای بدون سرنشین در آکادمی خلبانی Del volo فعالیت انجام می‌دهند:

این هواپیماها برای فعالیت‌هایی از قبیل ردیابی وضعیت محیطی، کشاورزی دقیق، عکاسی و فیلمبرداری هوایی، انتقال داده‌ها، نظارت، تحقیقات باستان‌شناسی و ساخت‌وساز کاربرد دارند.

همچنین از هواپیماهای بدون سرنشین در موقعیت‌هایی مانند نظارت بر ترافیک، بازرسی ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها، آتش‌سوزی و عملیات جستجو استفاده می‌شود.

فرصت‌های شغلی موجود برای هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیمای بدون سرنشین که با عنوان پهپاد شناخته می‌شوند، در واقع نوعی هواگرد قابل هدایت هستند که توسط خلبانان از راه دور کنترل می‌گردند. امروزه از پهپادها به‌طور گسترده در زمینه‌های مختلف از جمله تحقیقات هواشناسی، مخابرات و ناوبری جهانی استفاده می‌شود.

با روند روبه پیشرفت فناوری و تولید پهپادها، به‌نظر می‌رسد که فروشگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های حمل‌ونقل بخشی از خدمات خود را از طریق پاها انجام دهند.

تولید و استفاده از پهپادها در سطح جهانی روندی روبه‌ رشد دارد و دارای پتانسیل بالایی است. امروزه کسب گواهینامه خلبانی هواپیماهای بدون سرنشین که در حوزه فناوری و نوآوری تفکیک شده‌اند، می‌تواند آینده شغلی شما را تضمین کند.

نیاز به خلبان

فرماندهی و کنترل یک هواپیما علاوه‌بر رقم زدن یک تجربه فوق‌العاده ارزشمند، فرصت خوبی برای کار نیز فراهم می‌کند. بر اساس آمار به‌دست آمده تخمین زده شده که طی 20 سال آینده با رشد ترافیک هوایی، جذب کارمندان پرواز متخصص توسط شرکت‌های هواپیمایی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

Accademia del Volo Cepu

این آکادمی مجوز صدور گواهینامه خلبانی هواپیماهای بدون سرنشین (ENAC.CA.APR.037) را دارد. در این مدرسه برنامه‌هایی تخصصی جهت یادگیری مهارت‌های ویژه و همچنین دوره‌های کنترل هواپیما از راه دور برگزار می‌شود که کمک زیادی به درک صحیح از قوانین پیچیده ENAC هواپیمای بدون سرنشین می‌کند.

ساختار کلی برگزاری دوره خلبانی در آکادمی Del volo

دوره‌های مربوط به آموزش خلبانان هواپیماهای بدون سرنشین حرفه‌ای که به‌صورت آنلاین و در کلاس برگزار می‌شوند، دروس تئوری را دربر می‌گیرد. مجوز پرواز نیز پس از برگزاری آزمون نهایی و آموزش علمی پرواز ارائه می‌شود.

بخش تئوری آموزش پرواز در تعطیلات پایان هفته در کلاس‌های درس و قسمت عملی آن در مگس‌های پرواز آکادمی خلبانی Del volo که 2 الی 3 روز یا بیشتر طول می‌کشد، متناسب با نیاز هر فرد برگزار می‌شود.

دوره‌های آموزش پرواز در این آکادمی تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری ایتالیا – ENAC و مطابق با آیین‌نامه EASA برگزار می‌شوند. مربیان این آکادمی علاقه دارند که تجربیات خود را با نسل جدید به اشتراک بگذارند.

در عصر حاضر نیاز به خلبانان ماهر و باتجربه جهت نگهداری ناوگان و پرواز افزایش یافته است. ازاین‌رو درخواست‌های بسیاری به خلبانان برای رفع نیاز صنعت حمل‌ونقل هوایی جهان به‌وجود آمده است. با توجه به کمبود خلبان‌ در سطح جهان، بسیاری از خلبانان آموزش‌ دیده پس از اخذ مجوز پرواز، پس از مدت زمانی کوتاه مشغول به کار می‌شوند.

دوره‌های آکادمی Del volo

 1.   دوره اتصال IR (پرواز INSTRUMENTAL)

پرواز با هواپیماهای چند موتوره یا تک موتوره بر اساس قوانین پرواز با کسب مجوز دوره صلاحیت پرواز ابزار امکان‌پذیر است.

پیش‌نیاز:

 •   انجام حداقل 50 ساعت مرور به‌عنوان PIC
 •   مجوز CPL )A) یا مجوز PPL )A)
 •   آمادگی پزشکی برای کلاس 1 یا 2
 •   تسلط کامل به زبان انگلیسی

بخش عملی:

 •   مطابق با دستور دوگانه، انجام 55 ساعت پرواز که حداقل 15 پرواز آن در موتورهای دوقلو، صورت می‌گیرد.
 •   انجام 50 ساعت پرواز در کنترل دوگانه که تنها برای یک موتور امکان‌پذیر می‌باشد.

بخش نظری:

 •   150 ساعت آموزش شامل بازدید از فرودگاه (برج‌ها، مراکز راداری، CDA)، کار کلاسی و جلسه‌های توجیهی است.
 •   دوره آموزش از راه دور که طول مدت آن 15 ساعت و حضور در آن اجباری است.
 •   برگزاری دوره‌های آموزش انگلیسی

 

 1.   CPL) MODULAR COURSE PILOT تجاری)

دارندگان پروانه CPL) A) امکان فعالیت به‌عنوان کاپیتان در هواپیماهای تک هادی، که در عملیات مربوط به حمل‌ونقل هوایی تجاری مطابق با قوانین پرواز بصری به‌کارگرفته می‌شوند را برای افراد فراهم می‌کند. دوره مدولار یک سال طول می‌کشد.

پیش‌نیازها:

 •   انجام حداقل 150 ساعت پرواز به‌عنوان خلبان
 •   دانش زبان انگلیسی، ریاضیات و فیزیک
 •   آمادگی پذیرش کلاس I
 •   حداقل سن 18 سال
 •   اخذ مجوز PPL ) A)

بخش عملی:

 •   جهت پذیرفته شدن در امتحان عملی برای اخذ مجوز متقاضی باید اثبات کند که 150 ساعت پرواز داشته است.
 •   25 ساعت آموزش عملی (در صورت عدم شایستگی شبانه 30 ساعت)

بخش نظری:

 •   این دوره شامل حداقل 250 ساعت آموزش می‌باشد که ممکن است شامل بازدید از فرودگاه (مراکز راداری، برج‌ها و CDA) و کار در کلاس باشد.
 •   25 ساعت حضور اجباری در دوره آموزش از راه دور
 •   دوره‌های آموزشی انگلیسی حضوری

 

 1.   دوره فعال‌سازی SEP (هوای تنها موتور)

هدف از ارائه این دوره آموزشی کسب مهارت‌های لازم جهت کار ایمن در کلاس مربوطه از هواپیما برای دانشجویان است.

پیش‌نیاز:

 •   آمادگی جسمانی کلاس II
 •   سن حداقل 18 سال

بخش عملی:

 •   4 ساعت پرواز در هواپیماهای PA 28 / 181

بخش نظری:

 •   4 ساعت زمینی

خلبانی در ایتالیا

 1.   LICENSE COURSE PPL (خصوصی PILOT AIRCRAFT)

هدف از برگزاری این دوره آموزشی دریافت مجوز PPL )A) می‌باشد. دارندگان این مجوز در صورت داشتن صلاحیت می‌توانند مطابق با قوانین پرواز، به‌عنوان خلبان در دستورات هواپیماهای چند موتوره یا تک موتوره که در پروازهای غیرتجاری استفاده می‌شوند فعالیت داشته باشند. طول این دوره با توجه به در دسترس بودن و حضور دانشجو متغیر و حداقل 4 ماه است.

پیش‌نیاز:

 •   سن قانونی جهت شرکت در دوره‌های آموزشی 16 سال است. (افراد زیر سن قانونی برای شرکت در این دوره لازم است که رضایت‌نامه والدین را ارائه دهند)
 •   آمادگی جسمانی کلاس II

بخش عملی:

 •   45 ساعت پرواز

بخش نظری:

 •   100 ساعت آموزش در کلاس

خلبان ماهر پهپاد در زمینه کشاورزی با شرکت در دوره‌های آموزشی آکادمی Del volo

آموزش کلاسیک مورد نیاز قوانین جهت پرواز در مناطق بدون بحران در این دوره صورت می‌گیرد. در این دوره مطالعه‌ای عمیق از تکنیک‌های بکارگیری پهپاد مجهز شده به سنسورهای چند قطعه‌ای، که قادر به انجام ارزیابی‌های مربوط به پوشش گیاهی می‌باشند انجام می‌شود.

این دوره شامل یک آزمایش عملی گروهی است که در آن یک پرواز هوایی استاندارد برنامه‌ریزی شده، که در هر قسمت روش انجام‌شده با هدف انجام نظرسنجی‌ها به واسطه ابزارهای نرم‌افزاری ویژه و ایجاد تصاویری که نمایانگر وضعیت رویشی یک محصول باشد، شبیه‌سازی می‌شود.

راه‌های سودمندی برای مقابله با بعضی سناریوهای عملیاتی در حین کار هوایی منعکس خواهد شد.

دانشجویان در زمینه خلبانی ماهر پهپاد حوزه کشاورزی کدامیک از مهارت‌ها را کسب می‌کنند؟

آنچه که مورد بحث قرار می‌گیرد نمودار نگاری و ترکیب زمین است. دانشجویان آزمایشی جهت بررسی مسائل مختلف مهم از جمله: زمین با شیب تند یا دامنه‌های شیب‌دار، حضور جریان‌های آب و مناطق زمینی و سرریز، وجود مصنوعات و پوشش گیاهی وسیع و مناطقی که سیگنال GPS ضعیفی دارند انجام می‌دهند.

دلیل استفاده از پهپادها در حوزه کشاورزی

به‌طور کلی به‌کارگرفتن هواپیماهای بدون سرنشین در حوزه کشاورزی به معنای انتخاب صحیح و دقیق زراعی می‌باشد که در بهینه‌سازی منابع و درآمد نقش دارد. جهت دستیابی به تصاویر واضح و مناسب برای هدف کشاورزی دقیق توانایی ارزیابی خطرات مرتبط حائز اهمیت است.

جمع‌بندی

مشورت با یک فرد متخصص برای تکمیل صحیح پروسه مهاجرت و تحصیل در خارج امری ضروری است. درصورتی‌که شما نیز خواهان مهاجرت و تحصیل در آکادمی خلبانی Del volo می‌باشید، بهتر است با مشاوران مجموعه سایت تحصیل در خارج ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

آیا به متقاضیان تحصیل در آکادمی خلبانی Del volo بورسیه تعلق می‌گیرد؟

خیر. به افرادی که در این دوره آموزشی شرکت می‌کنند، هیچ‌گونه بورسیه‌ای ارائه نمی‌شود.

  پروسه شرکت در دوره‌های آموزشی شامل چه مراحلی می‌باشد؟

در ابتدا لازم است که مدارک مورد نیاز ترجمه شده به آکادمی خلبانی ارائه شود. پس از بررسی و ارزیابی مدارک، سایر مراحل به متقاضیان ابلاغ می‌شود.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *