دانشگاه مدیپول آنکارا

4.8/5 - (24 امتیاز)

امروزه تحصیل در خارج یکی از اهداف مهم برای جوانان می باشد از این رو کشور ترکیه می تواند یکی از مقاصد مهم برای تحصیل و مهاجرت باشد. چراکه این کشور دانشگاه هایی با استانداردهای بالا، امکانات مدرن، آموزش گسترده، دارد. در میان دانشگاه‌های ترکیه، دانشگاه مدیپول آنکارا به‌عنوان یک دانشگاه خصوصی برجسته، با برنامه‌های تحصیلی متنوع و کیفیت آموزشی بالا، به دانشجویان فرصتی فراهم می‌کند تا در یک محیط دوستانه و پویای فرهنگی تحصیل کنند.

در موسسات آموزشی ترکیه، از جمله دانشگاه مدیپول آنکارا، دانشجویان ایرانی با استفاده از برنامه‌های تحصیلی خاص، می‌توانند به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی، تحصیلات خود را در مقاطع مختلف ادامه دهند. این امکان ویژه از جذابیت خاصی برخوردار است و دانشجویان را از مشکلات زمانی و هزینه‌های مربوط به آزمون‌های ورودی مستثنی می‌کند.

دانشگاه مدیپول آنکارا

دانشگاه مدیپول آنکارا، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال 2018 تاسیس شد. این دانشگاه با تاکید بر تولید دانش و تربیت دانشمندان واجد شرایط، به عنوان یک نهاد آموزشی و تحقیقاتی برجسته در کشور مطرح است. مدیپول اعتقاد دارد که توفیق در زمینه‌های علمی و فناوری، نقطه عطفی مهم در توسعه پایدار و ارتقاء اجتماعی-اقتصادی ترکیه می‌باشد.

Website: https://ankaramedipol.edu.tr

ویژگی‌های دانشگاه

 • امکانات مدیپول: دانشگاه مدیپول آنکارا شامل 10 دانشکده، 2 مدرسه عالی، 2 مؤسسه تحصیلات تکمیلی و 2 مدرسه فنی حرفه‌ای است.
 • موقعیت جغرافیایی: دانشگاه میدپول در شهر آنکارا قرار دارد.
 • زبان آموزش: زبان‌های تدریس این دانشگاه عبارتند از ترکی و انگلیسی. پس دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه باید با توجه به زبان آموزشی رشته تحصیلی خود، تسلط کافی به آن زبان را داشته باشند.
 • پذیرش: دانشگاه این امکان را فراهم کرده است که دانشجویان بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی، به تحصیل در آن مشغول شوند.

آدرس دانشگاه مدیپول

https://maps.app.goo.gl/N6nQcV8x9SPTBDUM8

AddressHacı Bayram Mah, Talatpaşa Blv No: 4, 06050 Altındağ/Ankara, Türkiye

نحوه ورود به دانشگاه مدیپول آنکارا

یکی از ویژگی های منحصر به فرد دانشگاه مدیپول آنکارا در نوع پذیرش آن است. این رویکرد به دانشجویان این امکان را می‌دهد که بر اساس عملکرد و علاقه‌های خود، بدون نیاز به شرکت در آزمون‌های استاندارد به صورت مستقیم وارد دانشگاه شوند. این خاصیت جذابیت زیادی برای دانشجوها دارد، زیرا آن‌ها می‌توانند با توجه به سوابق تحصیلی و استعدادهای خود، به تحصیل در این دانشگاه بپردازند.

در فرآیند پذیرش، علاوه بر معدل دیپلم، سن دانشجو نیز در برخی از رشته‌های تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این معیارها به دانشگاه این امکان را می‌دهد تا به دنبال گرایش‌ها و توانمندی‌های شخصی دانشجو بگردد.

پذیرش با نبولا

با تعاون دانشگاه مدیپول آنکارا و موسسه نبولا، دانشجوها می‌توانند به صورت مستقیم و با هزینه‌های مناسب در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی و دندانپزشکی، در این دانشگاه تحصیل کنند. این همکاری به دانشجویان کمک می کند تا با تیم متخصص موسسه نبولا در ارتباط باشند و اقدامات لازم را برای پذیرش در دانشگاه مدیپول آنکارا آغاز کنند.

شما می توانید از طریق موسسه “نبولا”، با ارائه سوابق تحصیلی، به راحتی و بدون نیاز به شرکت در آزمون‌های استاندارد مانند TR YÖS و SAT، در رشته دلخواه خود به تحصیل بپردازید.

تیم مشاوران ما آماده است تا در هر مرحله از فرآیند ثبت نام و پذیرش، شما را هدایت کرده و به شما کمک کند تا به بهترین شکل ممکن وارد دانشگاه مدیپول آنکارا شوید و تحصیلات خود را در رشته درخواستی مورد نظر به دست آورید.

زبان تحصیل در دانشگاه 

در دانشگاه مدیپول آنکارا، دانشجوها دارای امکان انتخاب زبان تحصیلی خود هستند و می‌توانند در دو زبان اصلی، یعنی انگلیسی و ترکی، تحصیل نمایند. این امکان به دانشجویان این اختیار را می‌دهد که زبان تحصیلی خود را بر اساس ترجیحات شخصی و نیازهای دوره مورد نظر انتخاب کنند. هرچند که لازم به ذکر است که در برخی از رشته‌ها، دوره‌ها تنها به یک زبان ارائه می‌شوند.

برای تحصیل به زبان ترکی، دانشجویان نیاز به مدرک TÖMER دارند که نشان از تسلط به زبان ترکی است. به علاوه، برای تحصیل به زبان انگلیسی، مدرک‌های YDS یا TOEFL iBT مورد نیاز است. در صورت نداشتن مدرک زبان، شما می‌توانید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کنید و پس از قبولی، به صورت مستقیم وارد دوره اصلی تحصیلی خود شوید.

دانشگاه مدیپول آنکارا برای دانشجویانی که به سطح زبان کافی نرسیده‌اند، فرصت‌های بهبود زبان ارائه می‌دهد. دوره “حاضرلیک” که توسط این دانشگاه برگزار می‌شود، افراد را در بهبود مهارت‌های زبانی یاری می‌کند. پس از اتمام دوره “حاضرلیک”، دانشجویان می‌توانند در آزمون تعیین سطح شرکت کرده و در صورت موفقیت، به تحصیل در دوره اصلی خود ادامه دهند. این تدابیر نشان از توجه دانشگاه به دانشجویان حاضر به تحصیل با سطح زبان بهتر دارد.

رشته ها و شهریه ها

دانشگاه مدیپول آنکارا با برخورداری از 10 دانشکده متنوع، به دانشجویان امکان تحصیل در زمینه‌های گوناگون را فراهم می‌کند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

 1. دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده داروسازی
 3. دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری
 4. دانشکده حقوق
 5. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 6. دانشکده ارتباطات
 7. دانشکده علوم بهداشت
 8. دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 9. دانشکده علوم سیاسی
 10. دانشکده پزشکی

شهریه رشته های پرطرفدار 

رشته زبان تحصیل مدت تحصیل شهریه بدون بورس شهریه با بورس
پزشکی – Medicine انگلیسی 6 $35,000 23.800$
پزشکی – Medicine ترکی 6 $30,000 20.400$
دندانپزشکی – Dentistry انگلیسی 5 $33,000 22.400$
دندانپزشکی – Dentistry ترکی 5 $30,000 20.400$
داروسازی – Pharmacy انگلیسی 5 $18,000 12.240$
داروسازی – Pharmacy ترکی 5 $15,000 10.200$
پرستاری – Nursing انگلیسی 4 $7,000 4.760$
پرستاری – Nursing ترکی 4 $6,000 4.080$
فیزیوتراپی و توانبخشی – Physiotherapy and Rehabilitation ترکی 4 $7,500 5.100$
تغذیه و غذایی رژیم – Nutrition and Dietetics ترکی 4 $6,000 4.080$
شناسی شنوایی – Audiology ترکی 4 $6,000 4.080$
مامایی – Midwifery ترکی 4 $6,000 4.080$
ارگوتراپی – Ergotherapy ترکی 4 $6,000 4.080$
گفتار و زبان درمانی – Speech and Language Therapy ترکی 4 $6,000 4.080$
مهندسی کامپیوتر – Computer Engineering انگلیسی 4 $7,500 5.100$
مهندسی الکترونیک و برق – Electrical and Electronic Engineering انگلیسی 4 $7,500 5.100$
روانشناسی – Psychology انگلیسی 4 $7,000 4.760$
روانشناسی – Psychology ترکی 4 $7,000 4.760$
تجارت بین المللی و امور مالی Finance and Trade International انگلیسی 4 $7,000 4.760$
تجارت بین المللی و امور مالی Finance and Trade International ترکی 4 $7,000 4.760$
اطلاعات مدیریت های سیستم – Management Information Systems ترکی 4 $7,000 4.760$
معماری داخلی و طراحی محیط – Interior Architecture and Environmental Design ترکی 4 $6,000 4.080$
آشپزی و هنرهای غذایی – Gastronomy and Culinary Arts انگلیسی 4 $6,000 4.080$
مدیریت و علوم سیاسی – Political Science and Public Administration انگلیسی 4 $6,000 4.080$
تبلیغات و روابط عمومی – Public Relations and Advertising ترکی 4 $6,000 4.080$
حقوق – Law ترکی 4 $9,000 6.120$

در موسسه “نبولا” با افتخار به دانشجویان گرامی این امکان را ارائه می‌دهیم که برای تحصیل در دانشگاه مدیپول آنکارا ترکیه، از تخفیفات 20 الی 50 درصدی شهریه و حتی بورسیه 100 درصد بهره‌مند شوند. این اقدامات به دانشجویان کمک می‌کند تا بدون مشکلات مالی، به تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بپردازند.

رنکینگ و رتبه دانشگاه مدیپول آنکارا

دانشگاه مدیپول آنکارا که هنوز در رده‌بندی جهانی دانشگاه‌ها جای خود را پیدا نکرده، در حال تلاش برای استواری و جلب توجه جهانی است.

با آغاز فعالیت تازه، دانشگاه مدیپول آنکارا به شکل طبیعی نیازمند زمانی برای اثبات توانمندی‌ها و کیفیت خود می‌باشد. 

رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی: +2700
رتبه بندی دانشگاه‌های اروپا: +601

این رنکینگ ها، تنها نشان‌دهنده آغازی پر امید و بی‌پایان است که دانشگاه مدیپول آنکارا در تلاش برای شکوفایی و جذب توجه جهانی به آن قرار دارد. انتظار می‌رود با پیشرفت‌های مستمر، این دانشگاه جایگاه برجسته‌تری در صحنه تحصیلات عالی جهان کسب کند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام 

دانشگاه مدیپول آنکارا برای ارزیابی دقیق و جذب دانشجویان با استعداد، از مدارک و اطلاعات گوناگونی بهره می‌گیرد. این اطلاعات به شرح زیر استفاده می‌شوند:

 1. مدرک دیپلم: برای شروع مراحل ثبت‌نام، لازم است مدرک دیپلم خود را به همراه ترجمه‌ای به زبان مورد نیاز ارائه دهید.
 2. مدرک پیش‌دانشگاهی (مخصوص نظام قدیم: اگر دارای مدرک پیش‌دانشگاهی مخصوص نظام قدیم هستید، لطفاً آن را به همراه ترجمه‌ای ارائه نمایید.
 3. ریز نمرات سه سال تحصیلی در مقطع متوسطه: جهت ارائه شرایط تحصیلی، نیاز است ریز نمرات سه سال تحصیلی در مقطع متوسطه را به همراه ترجمه‌ی آن ارائه دهید.
 4. برگه اشتغال به تحصیل: در صورتی که هنوز دیپلم خود را دریافت نکرده‌اید و در مقطع دوازدهم تحصیل می‌کنید، لازم است برگه اشتغال به تحصیل را تهیه و ارائه نمایید.
 5. کپی پاسپورت: برای تحصیل در دانشگاه مدیپول آنکارا، حتماً کپی پاسپورت خود را ارائه دهید.
 6. عکس پرسنلی: به منظور مستند سازی و تکمیل مدارک،دو عدد عکس پرسنلی ارائه نمایید.
 7. نام مادر به لاتین: جهت تطابق با مدارک رسمی، نام مادر خود را به حروف لاتین (انگلیسی) ارائه دهید.

با ارائه صحیح و کامل این مدارک، فرآیند ثبت‌نام شما در دانشگاه مدیپول آنکارا به‌طور سریعتر پیش‌رو خواهد بود.

دانشگاه مدیپول آنکارا

برنامه‌های تبادل دانشجویی مدیپول آنکارا

در دانشگاه مدیپول آنکارا، برنامه‌های تبادل دانشجویی از جمله اراسموس، فارابی و مولانا به دلیل اهمیت آموزش بین‌المللی و تعامل فرهنگی در تحصیلات عالی، به عنوان فرصت‌هایی برای توسعه تحصیلی دانشجویان ارائه می‌شوند.

برنامه اراسموس: برنامه اراسموس، به دانشجویان امکان می‌دهد تا به مدت شش ماه تا یک سال در یکی از دانشگاه‌های عضو شرکت کننده در برنامه، تحصیل کنند. دانشگاه مدیپول آنکارا نیز به عنوان یکی از دانشگاه‌های شرکت‌کننده در این برنامه، دانشجویان خود را به تجربه آموزشی بین‌المللی دعوت می‌کند.

برنامه فارابی: برنامه فارابی این امکان را فراهم می‌کند که دانشجویان برای یک ترم یا یک سال تحصیل خود را در دانشگاه‌هایی در کشورهای عضو برنامه فارابی انجام دهند. دانشگاه مدیپول آنکارا نیز به عنوان یکی از دانشگاه‌های مشارکت کننده در این برنامه، به دانشجویان فرصت می‌دهد تا تحصیلات خود را در دانشگاه‌های دیگر اروپایی ادامه دهند.

برنامه مولانا: برنامه مولانا به دانشجویان دانشگاه مدیپول آنکارا این امکان را می‌دهد تا برای یک ترم تحصیلی به دانشگاه‌هایی در کشورهای غیرعضو اروپایی مانند ایران، عراق و ترکیه شمالی رفته و تحصیلات خود را ادامه دهند. این برنامه از دانشجویان پذیرفته شده، به تبادل فرهنگی و آموزشی بین دانشگاه‌های مختلف حمایت می‌کند و آن‌ها را قادر می‌سازد تا تجربه‌های جدید را در محیط‌های آموزشی متفاوت کسب کنند.

سخن پایانی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از فرصت‌های منحصر به فردی که دانشگاه ارائه می دهد، شما می‌توانید با موسسه “نبولا” تماس بگیرید. مشاوران ما با تجربه در زمینه تحصیل در خارج از کشور، آماده‌اند تا به شما در تمام مراحل ثبت نام، درخواست تخفیفات شهریه و همچنین اقدامات مربوط به بورسیه کمک کنند.

جهت رزرو تایم مشاوره رایگان، می‌توانید به لینک درخواست مشاوره مراجعه کرده و از این فرصت بهره‌مند شوید. (درخواست مشاوره)

سوالات متداول در مورد دانشگاه مدیپول آنکارا

چه زبان‌هایی برای تحصیل در دانشگاه مدیپول آنکارا مورد قبول قرار می‌گیرند؟

دانشجوها می‌توانند در دو زبان اصلی، به عنوان مثال انگلیسی یا ترکی، در دانشگاه مدیپول آنکارا تحصیل کنند. زبان تحصیلی معتمد به ترجیحات شخصی و نیازهای مرتبط با دوره مورد نظر افراد است.

چه گواهی‌های زبانی برای شرکت در دوره‌های تحصیلی به زبان ترکی یا انگلیسی الزامی است؟

برای شرکت در دوره‌های تحصیلی به زبان ترکی، باید گواهی معتبر TÖMER را در اختیار داشته باشید. برای دوره‌های به زبان انگلیسی، مدارک YDS یا TOEFL-iBT مورد نیاز می‌باشند. همچنین، دانشجوان می‌توانند در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت کرده و در صورت موفقیت، روند ثبت نام خود را ادامه دهند.

دانشگاه مدیپول آنکارا چه دانشکده‌ها و رشته هایی برای تحصیل دارد؟

دانشگاه مدیپول دارای 10 دانشکده است که شامل رشته‌های مختلفی چون دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشت، حقوق، فنی و مهندسی، هنرهای زیبا و… است.

آیا دانشگاه مدیپول آنکارا برنامه‌های تبادل دانشجویی با دانشگاه‌ها و موسسات جهانی دارد؟

بله دانشگاه برنامه‌های تبادلی مثل اراسموس، فارابی و مولانا را پیگیری و اجرا می‌کند.

چه مدارکی برای ارزیابی و پذیرش دانشجویان مورد نیاز است؟

برای ارزیابی و پذیرش دانشجویان، دانشگاه از مدارک مختلفی اعم از نتایج آزمون‌های SAT و YOS، گواهی‌های زبان و در صورت نیاز ترجمه مدارک تحصیلی، پاسپورت، عکس پرسنلی و نام مادر به لاتین استفاده می‌کند.

6 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *