5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در آمریکا

بهترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل

کشورآمریکا که همیشه برای ایرانیان جزو مهمترین مقاصد برای ادامه تحصیل بوده،جزو کشورهایی است که سالانه متقاضیان زیادی را برای تحصیل به خود جذب می کند وعلت این جذابیت دانشگاه های آمریکا،دست یابی به مدرک معتبردانشگاهی است که با این مدرک،می توانید به راحتی وارد کارشوید.

این دلایل باعث شده اند تا تحصیل در دانشگاه های آمریکا،عنوان بهترین کشوررا برای تحصیل به خوداختصاص بدهد.

به طور تقریبی می توتن گفت که همه130شهر مختلف کشورآمریکادارای موسسه های آموزششی هستند که درفهرست برترین دانشگاه های آمریکا وجهان گرفته اند؛181 دانشگاه و کالج های این کشورنیز در رنکینگ برترجهانی،جای دارند.

همین موارد باعث شده است که دانشجویان جذب دانشگاه های این کشورشوند و برای دستیابی به بورسیه آن،دررقابتی تنگانگ قراربگیرند.

جالب است که بدانید درمدت زمان اخیر،جمعیت دانشجوهای بین المللی در این کشور رسیده است؛این یعنی آمار دانشجویان خواستارتحصیل در آمریکا با افزایش7درصدی همراه بوده است.

اگرشمادر رشته های مهندسی،مدیریت کسب وکار،ریاضیات وعلوم کامپیوتر،تحصیل می کنید باید بدانید که این رشته ها،محبوب ترین رشته های تحصیلی درآمریکا را تشکیل می دهند و شما نیز با داشتن مدارک معتبر ورزومه خوب می توانید برای اخذ بورسیه های این کشور اقدام کنید.

علاوه برموارد بالا از دگر دلایلی که باعث شناخته شده بودن دانشگاه های آمریکا درجهان شده،دارا بودن از بهترین سیستم آموزشی با بالاترین کیفیت و جدیدترین تجهیزات دانشگاهی و آموزشگاهی است که می تواند مدارکی را با بالاترین اعتبار دراختیار دانشجویان خود قراردهد.

 

درادامه به معرفی بهترین دانشگاه های آمریکا می پردازیم:

 

  • دانشگاه MIT(رتبه1جهانی ورتبه 1آمریکا)
  • Stanford UNIVERSITY(رتبه2جهانی و رتبه2آمریکا)
  • Harvard University (رتبه3جهانی و رتبه3آمریکا)
  • Caltech(رتبه4جهانی و رتبه4آمریکا)
  • University of Chicago(رتبه9جهانی و رتبه5آمریکا)
  • Princeton University(رتبه13جهانی و رتبه6آمریکا)
  • Cornell University(رتبه14جهانی و رتبه7آمریکا)
  • Yale university(رتبه15جهانی و رتبه7آمریکا)

و….

دانشگاه استنفورد:

این دانشگاه که بعنوان دومین دانشگاه برتردرجهان شناخته می شود،دراستنفور کالیفرنیا قرارگرفته است و عنوان معتبرترین و برترین دانشگاه جهان را براساس آمار موسسه های TIMESوQS،درسال های2019و20222 به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه که تحصیل درآن آرزوی بسیاری از دانشجویان است باضریب پذیرش 4% درسال2020 ، عنوان رقابتی ترین دانشگاه جهان را به خود اختصاص داده است.

تاسیس کننده های ابرشرکت های گوگل،یاهو،اینستاگرام،اسنپ چت،نایکی،سیسکو،لینکدین،الککترونیک آرتزو… نیز جزو فارغ التحصیلان همین دانشگاه بودند.

 

براساس رتبه های جهانی،دانشگاه های آمریکا جزو بهترین دانشگاه ها محسوب می شوند و همین که 4صدر ابتدایی لیست دانشگاه های برتر جهانی، متعلق به دانشگاه های این کشور است بازگو کننده همه چیز است

سوالات متداول

چگونه می‌توان مدارک خود را در آمریکا معادل سازی کرد؟

برای معادل سازی مدارک در آمریکا، موسسه خدمات آموزشی جهان (WES) این وظیفه را بر عهده دارد.

هزینه تمکن مالی برای تحصیل در آمریکا چه مقدار است؟

میزان تمکن مالی برای یک سال شهریه دانشگاه‌ها 18000تا 20000هزار دلار است و شهریه مدارس برای یک سال نیز40000 تا 50000هزار دلار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *