تحصیل بدون مدرک زبان در ترکیه

post

مهاجرت به قصد تحصیل در برترین دانشگاه های جهان، از همان ابتدا هدف بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان می باشد. چرا که تحصیل در دانشگاه های بین المللی که دارای اعتبارات بالایی است، مزایای زیادی را در پی دارد و افراد نگران آینده شغلی خود نیستند.

کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل است که دارای مزایای زیادی به ویژه برای ایرانیان، می باشد. اما داوطلبان تحصیل در این کشور ترس و نگرانی زیادی بابت زبان و ارائه مدرک آن دارند. اولویت و خواست آن ها تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در این کشور و دانشگاه هایش است. ما قصد داریم در این مقاله در مورد این موضوع صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

آیا امکان تحصیل در ترکیه بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد؟

این سوال یکی از دغدغه ها و نگرانی های اصلی متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه است. جواب من به این سوال متقاضیان و داوطلبان، بله است. شما می توانید بدون ارائه مدرک زبان از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید. اما وجود مدرک زبان، خالی از لطف نیست. در ادامه به طور کامل در خصوص چگونگی تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان توضیح خواهیم داد.

یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه های ترکیه، مدرک زبان می باشد. اما ارائه این مدرک در مقطع کارشناسی اجباری نیست. البته کسانی که قصد تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند می توانند در برخی از دانشگاه های موجود در ترکیه بدون مدرک زبان پذیرش بگیرند. وجود مدرک زبان، تنها روند ثبت نام و گرفتن پذیرش از دانشگاه های ترکیه را سریع و آسان می کند و دانشگاه هنگام بررسی سوابق تحصیلی شما متوجه می شود که شما قدرت فهم و درک دروس تدریس شده و همچنین توانایی برقراری ارتباط را دارید. همچنین در برخی از دانشگاه ها وجود مدرک زبان شانس قبولی شما را افزایش می دهد. به خصوص افرادی که قصد گرفتن بورسیه تحصیلی را دارند، با ارائه مدرک زبان، شانس بورسیه شدن خود را افزایش می دهند.

زبان تحصیل در کشور ترکیه

قبل از هر چیزی بهتر است در خصوص زبان تحصیل و مدرک زبان مورد نیاز برای ارائه به دانشگاه ها، یک توضیح کلی بدهیم. رشته های موجود در دانشگاه های ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویانی که قصد تحصیل به این دو زبان را دارند باید مدرک مربوط به آن زبان را که مورد قبول دانشگاه های این کشور است ارائه دهند. افرادی که قصد تحصیل بهزبان ترکی دارند می توانند با ارائه مدرک زبان در این کشور تحصیل کنند و برای تحصیل به زبان انگلیسی دانشجویان باید یکی از دو مدرک YDS و یا TOEFL IBT را داشته باشند. اما همانطور که در بالا ذکر شد برای تحصیل در این کشور اجباری به داشتن مدرک زبان نیست و شما بدون مدرک زبان هم می توانید در دانشگاه های این کشور به خصوص در مقطع کارشناسی ثبت نام کنید.

تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در مقطع کارشناسی

ارائه مدرک زبان به دانشگاه های ترکیه یکیاز مشکلات اساسی بسیاری از دانشجویان می باشد. اما گرفتن پذیرش و ثبت نام بدون این مدارک هم امکان پذیر است. شما برای تحصیل بدون مدرک زبان دو راه در پیش روی خود دارید. که در مورد هر کدام به طور جداگانه توضیح می دهم.

آزمون تعیین سطح

اولین روش شرکت در آزمون تعیین سطحی است که دانشگاه ها بعد از پذیرش و در زمان انجام امور ثبت نام از دانشجو می گیرند. دانشجویان می توانند با شرکت در آزمون با زبان دلخواه شان، و کسب نمره قابل قبول و مورد نیاز دانشگاه، ثبت نام خود را نهایی کرده و کورس اصلی تحصیلی خود را شروع کنند. این روش برای افرادی که فرصت مطالعه و یادگیری دارند و یا دانش و سطح علمی متوسطی از زبان را دارا هستند مناسب است.

دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان ترکی را دارند می توانند با شرکت در دوره های یادگیری زبان ترکی با اساتید مجرب، به این زبان تسلط کافی پیدا کنند. شما می توانید برای اطلاع از کلاس های آموزشی و هزینه ها با موسسه تحصیل در خارج نبولا تماس گرفته و اطلاعات کامل را کسب کنید. (راه های ارتباطی ما)

دوره حاضرلیک

دومین روش برای تحصیل بدون آزمون شرکت در دوره مقدماتی آموزش زبان می باشد. در بین متقاضیان افرادی وجود دارد که نمی توانند نمره مناسب و مورد نیاز را کسب کنند. دانشگاه های ترکیه معمولا برای چنین اشخاصی فرصتی دوباره می دهند. این دوره که “دوره حاضرلیک” نام دارد، 6 ماه تا یک سال بسته به سطح زبان شما طول می کشد. در این دوره تمامی مهارت های چهرگانه مورد نیاز در زبان تقویت می شود. در پایان دوره مجددا آزمونی برگزار شده و پس از کسب رتبه قابل قبول این امکان فراهم می شود که دانشجویان دوره اصلی تحصیل خود را شروع کنند.

تحصیل بدون مدرک زبان در ترکیه

تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

در تمامی کشور ها حتی ایران برای تحصیل در مقاطع تکمیلی، نیازمند دانش زبان هستند. کشور ترکیه نیز از این قائده مستثنا نیست. اما خوشبختانه تحصیل بدون مدرک زبان در این مقاطع نیز امکان پذیر است. البته قابل ذکر است تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور بدون مدرک زبان دشوار و حتی غیر ممکن می باشد. متقاضیان تحصیل در مقاطع تکمیلی در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان، می توانند دانشگاه های خصوصی ترکیه را انتخاب کنند. کشور ترکیه دارای دانشگاه های خصوصی زیادی با رنکینگ و سطح علمی بالایی می باشد. همچنین امکانات و خدمات عالی در اختیار دانشجویان می گذارند. اساتید مجرب و با سودی از سراسر جهان در این دانشگاه ها تحصیل می کنند. اما بسیاری از افراد به دلیل شهریه بالای دانشگاه های خصوصی از تحصیل در آن منصرف می شوند. شما می توانید از طریق موسسه تحصیل در خارج نبولا با هزینه خیلی پایین تر، در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازید و نگران شهریه های بالا نباشید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما سعی کردیم اطلاعات مختصر و مفیدی را در خصوص تحصیل بدون مدرک زبان، در اختیارتان قرار دهیم. به طور کلی داشتن مهارت در زبان ترکی و انگلیسی و ارائه مدرک به دانشگاه خالی از لطف نیست و به شما این امکان را می دهد تا راحت تر متوجه دروس شده و با اساتید و دیگر دانشجویان خارجی ارتباط برقرار کنید. اما نبود مدرک مانعی برای تحصیل شما در این کشور نمی باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات کامل و جامع با توجه به شرایط و اهداف خود، از طریق راه های ارتباطی با مشاوران ما در ارتباط باشید. موسسه تحصیل در خارج نبولا با داشتن کارشناسان و مشاوران مجرب و خبره، شما را در مسیر مهاجرتی تان راهنمایی می کند تا بتوانید بهترین گام ها را در این مسیر بردارید و هر چه سریع تر به اهداف و رویا های خود برسید. ما در تمامی مراحل در کنار شما عزیزان هستیم.

برای دریافت مشاوره روی لینک کلیک کنید. (درخواست مشاوره)

 

سوالات متداول

به چه زبان هایی می توان در دانشگاه های ترکیه به تحصیل پرداخت؟

شما می توانی در دانشگاه های ترکیه به کی از دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی به تحصیل بپردازید.

آیا می توان بدون ارائه مدرک زبان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی ترکیه پذیرش گرفت؟

بله، شما می توانید بدون ارائه مدرک از طریق دو روش پذیرش بگیرید.

از طریق چه راه هایی می توان بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی تحصیل کرد؟

اولین روش، شرکت در آزمون تعیین سطح دانشگاه می باشد. اما در صورتی که شما نتوانید موفق به کسب نمره خوبی شوید، می توانید در دوره مقدماتی آمادگی زبان شرکت کنید.

آیا امکان تحصیل بدون مدرک در ترکیه برای مقاطع ارشد و دکتری وجود دارد؟

بله با تحصیل در دانشگاه های خصوصی می توانید بدون ارائه مدرک زبان تحصیل کنید.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *