بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه

post

 

رشته ‌های پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته ‌هایی هستند که علاقه دانش‌آموزان را به خود جلب می‌کنند و رویای تبدیل شدن به پزشک یا دندانپزشک برای اکثر آن‌ ها آرزویی شیرین است. این رشته‌ ها به دلیل ارتباط نزدیک با خدمت به جامعه و تأثیر مستقیم بر بهبود سلامتی افراد، جذابیت بیش از حدی را برای علاقه ‌مندان به دنبال دارند.

با این حال، در ایران، قبولی در رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی بسیار سخت و دشوار است. تعداد محدود دانشگاه ‌ها و ظرفیت آموزشی در این رشته‌ ها در ایران وجود دارد، در حالی که تعداد علاقه‌ مندان به این رشته ‌ها بسیار زیاد است. این واقعیت باعث ناامیدی و ناراحتی بسیاری از دانش‌آموزان می ‌شود، زیرا آن‌ ها آگاه هستند که رسیدن به رویا هایشان در این رشته ‌ها با چالش ‌های فراوانی همراه است.

بنابراین به دلیل شرایط سخت قبولی در رشته ‌های پزشکی و دندانپزشکی در ایران، مشاهده می ‌شود که تعدادی از دانش‌آموزان و فارغ ‌التحصیلان به دنبال مهاجرت به کشور های خارجی، به ویژه ترکیه، هستند. این افراد به دلیل دشواری بالا در قبولی، جذابیت آموزش و فرصت ‌های شغلی در خارج از کشور، به این گزینه روی آورده ‌اند.

 با توجه به بررسی ‌های قبل از مهاجرت، ضرورت شناخت دانشگاه ‌های معتبر و با سطح بالا در حوزه‌ های پزشکی و دندانپزشکی امری بسیار حائز اهمیت است. از این رو، در این مقاله به بحث درباره این نکته اشاره خواهیم کرد که قبل از تصمیم‌ گیری درباره مهاجرت، شناختی در مورد بهترین دانشگاه های ترکیه در رشته های ذکر شده داشته باشید.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

ترکیه، به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت و تحصیل در حوزه ‌های پزشکی و دندانپزشکی، دارای دانشگاه‌ های برتری است که به دانشجویان فرصت ‌های عالی آموزشی و شغلی ارائه می ‌دهند. این دانشگاه‌ ها امکانات و خدمات فراوانی را در اختیار دانشجوان قرار می‌ دهند و استادان بسیار با تجربه و متخصصی در این رشته ‌ها مشغول به کار هستند.

دانشگاه ‌های ترکیه به دو صورت دولتی و خصوصی فعالیت می‌ کنند. دانشگاه‌ های دولتی با تاریخچه‌ های معتبر ، به دانشجویان امکان آموزش با کیفیت و دسترسی به تجهیزات پیشرفته را می ‌دهند. از طرف دیگر، دانشگاه ‌های خصوصی نیز با برنامه ‌های آموزشی متنوع و منابع مالی قوی، فرصتی مناسب برای تحصیل و بهبود مهارت ‌ها را به دانشجویان می ‌دهند. استادان دانشگاه‌ های ترکیه به عنوان خبرگان در حوزه‌ های پزشکی و دندانپزشکی شناخته می ‌شوند. آن ها با تمرکز بر تدریس و تحقیق، به دانشجویان کمک می‌ کنند تا در مسیر حرفه ‌ای خود پیشرفت کنند و آمادگی لازم را برای ورود به بازار کار داشته باشند. همچنین دانشگاه های خصوصی امکان تحصیل به دو زبات ترکی و انگلیسی را می دهد. در ادامه مقاله قصد داریم دانشگاه هایی که توانسته اند رنکینگ خوبی در این دو رشته به دست بیاوردند را به شما معرفی کنیم.

دانشگاه های برتر دولتی ترکیه در رشته های پزشکی و دندان پزشکی

ترکیه، به عنوان یکی از کشور هایی با دانشگاه‌ های دولتی معتبر و با کیفیت، از برنامه‌ های تحصیلی متنوع و جذاب در رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی برخوردار است. برای بسیاری از دانشجویان بین ‌المللی، تحصیل در دانشگاه‌ های دولتی ترکیه هدف اصلی به شمار می رود، زیرا هزینه ‌های تحصیلی در این دانشگاه ‌ها نسبت به دانشگاه‌ های خصوصی بسیار مناسب تر است.

در زیر لیستی از برخی از دانشگاه‌ های دولتی برتر ترکیه در رشته ‌های پزشکی و دندانپزشکی آمده است:

اسم دانشگاه نوع شهر مورد تایید
دانشگاه استانبول دولتی استانبول وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه مارمارا دولتی استانبول وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه آنکارا دولتی آنکارا وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه قاضی دولتی آنکارا وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه حاجت تپه دولتی آنکارا وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه اژه دولتی ازمیر وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه کاتیپ چلبی دولتی ازمیر وزارت بهداشت
دانشگاه 9 ایلول دولتی ازمیر وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه آتاتورک دولتی ارزروم وزارت بهداشت
دانشگاه 19 ماییس دولتی سامسون وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه جراح پاشا دولتی استانبول _
دانشگاه ساکاریا دولتی ساکاریا وزارت علوم
دانشگاه ارجیس دولتی قیصریه وزارت علوم
دانشگاه قاضی آنتپ دولتی قاضی آنتپ وزارت علوم

شما می ‌توانید با استفاده از روش ‌های مختلف در دانشگاه ‌های ترکیه پذیرش بگیرید و تحصیل کنید. برای کسب اطلاعات کامل ‌تر و راهنمایی در مورد روش ‌های پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌ های ترکیه، شما می ‌توانید با مشاوران مجرب موسسه ما در تماس باشید. مشاوران ما با تجربه و دانش قوی در زمینه تحصیل در دانشگاه‌ های ترکیه، می‌ توانند به شما راهنمایی کامل و مشاوره رایگان ارائه دهند. آن ‌ها می‌ توانند شما را در مراحل پذیرش، انتخاب رشته، ارسال اسناد، ثبت ‌نام و سایر موارد مربوطه همراهی کنند.

بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه

بهترین دانشگاه های خصوصی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی

در ترکیه، علاوه بر دانشگاه‌ های دولتی، تعداد زیادی دانشگاه خصوصی با کیفیت برتر در حوزه‌ های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد. این دانشگاه ‌ها امکانات و خدمات فراوانی را در اختیار دانشجویان قرار می ‌دهند. این دانشگاه ها با داشتن اساتیدی با سواد در تلاش هستند تا دانشجویانی با سطح علمی بالا تحویل جامعه دهند.

در زیر لیستی از برخی از دانشگاه‌ های خصوصی برتر در ترکیه در رشته‌ های پزشکی و دندانپزشکی آورده شده است:

اسم دانشگاه نوع شهر مورد تایید
دانشگاه کوچ خصوصی استانبول وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه باشکنت خصوصی آنکارا وزارت بهداشت
دانشگاه یدی تپه خصوصی استانبول وزارت بهداشت/ وزارت علوم
دانشگاه مدیپول خصوصی استانبول وزارت بهداشت
دانشگاه آجی بادم خصوصی استانبول وزارت بهداشت
دانشگاه باهچه شهیر خصوصی استانبول وزارت بهداشت / وزارت علوم
دانشگاه آیدین خصوصی استانبول وزارت بهداشت / وزارت علوم

تمامی دانشگاه های فوق رنکینگ بسیار خوبی در این دو رشته دارند. شما می توانید از طریق آزمون و بدون آزمون اقدام به گرفتن پذیرش کنید. البته نحوه ورود به این دانشگاه ها متفاوت است و شما برای اطلاع از راه های ورود هر دانشگاه می توانید با کارشناسان موسسه ما در ارتباط باشید. همچنین ما سعی کردیم در این مقاله بهترین دانشگاه ها را به شما معرفی کنیم. در صورت تمایل، شما می ‌توانید به سایت موسسه تحصیل در خارج نبولا مراجعه کرده و مقاله‌ های مربوط به هر دانشگاه را مطالعه کنید تا اطلاعات کامل تری کسب کنید. همچنین می توانید، با مشاوران موسسه ما در تماس باشید تا به شما در راهنمایی و مشاوره لازم کمک کنند. (درخواست مشاوره)

 

سوالات متداول

برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی چند نوع دانشگاه وجود دارد؟

برای تحصیل در ترکیه شما می توانید در دو نوع دانشگاه خصوصی و دولتی تحصیل کنید.

بهترین دانشگاه های دولتی در ترکیه برای تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی کدام اند؟

دانشگاه استانبول، آنکارا، قاضی آنتپ، آتاتورک، 9 ایلول و… جز بهترین دانشگاه ها برای این رشته ها هستند.

بهترین دانشگاه های خصوصی در ترکیه برای تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی کدام اند؟

همچنبن دانشگاه کوچ، باشکنت، یدی تپه و آیدین جز دانشگاه های برتر می باشند.

آیا دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت در کشور ترکیه وجود دارد؟

بله کشور ترکیه دارای 17 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *